Aktualizováno 19.8. 2016 08:12
rio 2016 osmá česká medaile

Bojovnice Špotáková má BRONZ! Hejnové medaile těsně unikla

Zdroj: Nova Sport

Oštěpařka Barbora Špotáková při obhajobě olympijského prvenství vybojovala v Riu de Janeiro třetí místo. Do sbírky české výpravy přidala už šestý bronz a celkově osmou medaili. Blízko k cennému kovu měla i Zuzana Hejnová, jež obsadila ve finále běhu na 400 metrů překážek čtvrté místo.

Špotáková se na medailovou pozici prodrala až v předposlední sérii. Pátý hod nezvykle doprovodila výkřikem a výkonem 64,80 metru poskočila na stupně vítězů až z průběžného sedmého místa. Nakonec ji dělilo jen dvanáct centimetrů od stříbra, které získala Sunette Viljoenová z Jihoafrické republiky. Šampionkou se stala v 21 letech nejmladší účastnice finále a bronzová medailistka z letošního mistrovství Evropy Sara Kolaková z Chorvatska hodem dlouhým 66,18.Pětatřicetiletá Špotáková se mohla stát první atletkou v olympijské historii, která získá zlato v jedné disciplíně na třech hrách po sobě. Nepodařilo se jí to stejně jako etiopské vytrvalkyni Tiruneš Dibabaové, novozélandské koulařce Valerii Adamsové a jamajské sprinterce Shelly-Ann Fraserové-Pryceové."Tak jsme třetí, no a cóó! Dobrá práce," řekla Špotáková a z bronzu měla očividnou radost. "Ještě dlouho budu křepčit. Stal se zase zázrak. Nevypadalo to se mnou vůbec dobře. Povrch byl rychlej, zvláštní, praly se tam s tím úplně všechny, ale já jsem sebrala síly, nevím odkaď. Prostě jsem řvala, dokonce jsem řvala, to obvykle u hodu nedělám, bylo to maximum, co jsem mohla vydolovat," prohlásila.


Hejnovou od obhajoby bronzu dělily dvě desetiny sekundy. O medaili přišla až za poslední překážkou, kde nestačila na finiš Američanky Ashley Spencerové. Závod dokončila ve svém letošním maximu 53,92.

Zuzana Hejnová
Zdroj: ČTK Zuzana Hejnová


"Prostě jsem to prohrála až na konci, posledních dvacet metrů jsem už nemohla. Myslím, že jsem podala maximum, na co jsem v danou chvíli měla, nic jsem tam nenechala. Těžko říct, jestli jsem to trochu přepálila a pak mi chybělo v konci," řekla Hejnová, která většinu sezony kvůli zdravotním problémům nezávodila.Závod vyhrála další běžkyně z USA Dalilah Muhammadová, jež časem 53,13 sekundy porazila o 42 setin dánskou mistryni Evropy Saru Slottovou Petersenovou z USA.

ČTK TN.cz

Diskuze

19.8. | 09:53 maxfox
0
Náhlasit nevhodný komentář
Myslím si,že nikdo nedokáže tolik let dosahovat špičkové výkony. Za ty roky úspěchů jsme se namlsali a tak všichni čekali zlato,ale ono s přibývajícími roky už to nejde.Co by jiní za to dali být třetí na světě. Pro jkazatel - tato dáma alespoň něco dokázala,je tam spousta jiných jenom na výletě.
19.8. | 09:24 jkazatel
-1
Náhlasit nevhodný komentář
A kdypak tato dáma bude pracovat jako všichni ostatní za skutečný plat dělnické třídy, tedy za necelých 11 tisíc ?? Vypadá že tito lidé nejsou vůbec vděční, že jim ta dělnická třída pomohla svými financemi vůbec to někam dotáhnout. Prostě novodobá šlechta, místo "princezna" sportovkyně.