Publikováno 22. 9. 2017
Olympiáda strach o život

Bojkot ZOH 2018? Po Francii vyjádřila strach i další země z EU!

Olympijské kruhy
Zdroj: Profimedia

Během včerejšího dne se objevily zprávy o tom, že v případě nedostatečné bezpečnosti sportovců bude Francie připravena bojkotovat ZOH 2018 v korejském Pchjongčchangu. Teď se k ní přidává i Rakousko, kterému se rovněž nelíbí položení olympijské vesnice pouhých sto kilometrů od hranic s KLDR.

Severní Korea, která testuje rakety a jaderné zbraně, leží opravdu nedaleko od místa konání sportovního svátku. To se nelíbí prezidentovi rakouského lyžařského svazu Karlu Stossovi, protože není jisté, zda bude dostatečně zajištěna bezpečnost sportovců. "Pokud se situace zhorší a bezpečnost sportovců nebude garantována, do Pchjongčchangu nepojedeme. Celou situaci budeme nadále sledovat a rozhodneme se později," vyjádřil své znepokojení Stoss pro agenturu DPA.

 

Velmi podobně se k situaci vyjádřila i francouzská ministryně sportu Laura Flesselová, podle které zůstane v případě hrozícího nebezpečí celá francouzská výprava doma. 

Naprosto odlišné názory však přichází ze Skandinávie. Ředitel dánské sportovní konfederace Morten Molholm a šéf exekutivy švédského olympijského výboru Peter Reinebo nevidí jediný důvod, proč se olympiády nezúčastnit.
 


Podle prezidenta Mezinárodního olympijského výboru Thomase Bacha nejsou hry nijak ohroženy.

nce TN.cz