Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.6. 2017 12:53
přehled přestup století

Boj o Ronalda začíná: Kdo má šanci získat fotbalovou superstar?

Cristiano Ronaldo
Zdroj: Profimedia
Cristiano Ronaldo

Ta zpráva přišla jako blesk z čistého nebe. Ale pokud Cristiano Ronaldo opravdu oznámil světu, že chce skončit v Realu Madrid, v těch nejbohatších klubech začala horečka. Boj o nejlepšího fotbalistu světa může začít...

Portugalský rodák z ostrovu Madeira je podle magazínu Forbes nejlépe placeným sportovcem světa. Jeho roční výdělek se pohybuje kolem 65 milionů eur. V Realu působí od roku 2009. Teď chce, ale klub opustit!

Anketa

Kam by měl přestoupit Cristiano Ronaldo?

Hlasovalo 736 lidí.

Zájemců se nabízí hned několik. Mezi nejžhavější adepty na ulovení Ronalda patří Manchester United, což je klub, kde Cristiano hrál 6 let předtím než rozjel své angažmá právě na Santiago Bernabéu. A mohla by se tak znovu obnovit hvězdná spolupráce s trenérem a krajanem José Mourinhem. 

Dalšími zájemci jsou Paris Saint-Germain, kteří by rádi zaplnili prázdné místo hvězdného útočníka, které tu zbylo po loňském odchodu Zlatana Ibrahimoviče.
Cristiano Ronaldo a Lionel Messi
Zdroj: Profimedia

Čínská Super League je dalším potenciálním řešením pro Ronalda. Je tu totiž Kuang-čou Evergrande, nejbohatší čínský klub. Vede ho Luis Felipe Scolari, který má portugalský fotbal rád. A právě tenhle čínský celek má navíc jedno místo pro cizince ještě volné.

Samozřejmě, varianta je i zámořská Major League Soccer a vždy nejaktivnějším týmem byl celek Los Angeles Galaxy.
Cristiano Ronaldo a Georgina Rodriguez
Zdroj: Profimedia Cristiano Ronaldo a Georgina Rodriguez

Jakou šanci mají fanoušci v Česku? Narovinu, nulovou. I když samozřejmě Slavia by s pomocí čínských peněz mohla naznačit, že má touhu. Ale na přestup tohoto kalibru je česká liga i přes vstup nových investorů do klubů stále ještě malá.
 
Jde o to, co by bylo nejlepším řešením pro Ronalda. Určitě má v plánu vyhrát i mistrovství světa a proto by chtěl hrát co nejlepší soutěž. Fotbalista se aktuálně s portugalskou reprezentací připravuje na letošní Konfederační pohár FIFA v Rusku.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TRAPAS: Cristiano Ronaldo si zahrál v parodii na Sám doma! Podívejte se, co tam předvedl

Maminka ztratila na tenisovém zápase malou dcerku. To, jak se zachoval Rafael Nadal, vás dostane!

jsj TN.cz