Publikováno 30. 6. 2018
NHL Nováčkovský kemp

Boj o místo: Jednička letošního draftu sejmula českého mladíka!

Rasmus Dahlin a Matěj Pekař
Zdroj: Profimedia / instagram
Rasmus Dahlin a Matěj Pekař

To, že jste jedničkou draftu ještě neznamená, že máte jistou smlouvu či místo v týmu. Známe mnoho příběhů draftových jedniček, jejichž kariéra uvadla a dnes ani nevíme, co dělají. A své o tom ví i nejlepší mladík letošního draftu Rasmus Dahlin. Švédský bek teď na nováčkovském kempu Buffala Sabres ukázal, že nehraje jen pozičně, ale že umí i přitvrdit. Odnesl to český útočník Matěj Pekař.

Rasmus Dahlin se jeví jako jeden z nejtalentovanějších obránců posledních let. Je to vynikající bruslař a hodně ofenzivně založený bek. Má vynikající poziční hru, ale někteří odborníci by si přáli, aby hrál víc do těla, než jen s hokejkou. Tohle přání teď rodák ze švédského Trollhättanu splnil…

 

 

Na právě probíhajícím nováčkovském kempu Buffala Sabres si Dahlin našel na středu kluziště Matěje Pekaře. Ten očividně nemyslel na to, co trenéři hráčům vštěpují do mysli od hokejových začátků – "koukej před sebe, nebo tě někdo sejme," a Pekař nekoukal a dostal strom.

 

 

Dahlin turnovského rodáka sejmul a pokračoval ve hře. Pekař, který byl draftovaný ve čtvrtém kole letošního draftu, se ale také hned zapojil. Na twitterových účtech vyvolal hit hodně ohlasů. "Dahlin absolutně zničil Pekaře, skvělá práce Rasmusi," fandí mnozí švédskému bekovi a přejí mu, aby se do prvního týmu Sabres prosadil.

lju TN.cz