Aktualizováno 23.8. 2015 17:38
video první výhra Chelsea

Bláznivý zápas! Chycená penalta, červená pro Terryho i Pedrův gól

Pedro slaví svůj první gól v dresu Chelsea

Londýnská Chelsea se poprvé v letošní sezóně Premier League dočkala vítězství. Cesta ke třem bodům na hřišti West Bromwich Albion ale rozhodně nebyla jednoduchá. Blues museli čelit penaltě či oslabení po vyloučení kapitána Terryho. K výhře jim ale pomohl i podařený debut nové posily Pedra.

Hrál poprvé a hned se stal mužem zápasu. Řeč je o Pedru Rodriguezovi, který v týdnu vyměnil dres Barcelony za ten londýnský. José Mourinho, který po nepovedeném začátku sezóny kritizoval své hráče, jej hned postavil do základu a Španěl se mu už po dvaceti minutách odvděčil vedoucím gólem.

Ještě pět minut předtím se však Londýnští pořádně zapotili. K pokutovému kopu se totiž rozbíhal domácí Morrison, gólman Courtois však jeho pokus pokryl.

Branka Pedra, která dostala Chelsea do vedení, patří do kategorie šťastných, na to se ale historie ptát nebude. Španělský reprezentant byl navíc i nadále při chuti. Za dalších deset minut totiž z jeho střeleckého pokusu těžil Costa, který zvýšil na 2:0.

Chelsea však nebylo souzeno, aby dovedla zápas do vítězného konce v klidu. Své penaltové zaváhání napravil Morrison a snížil na 1:2, pak sice obhájci titulu vrátil dvoubrankové vedení Azpilicueta, krátce po přestávce však přišla další komplikace.

Kapitán John Terry, který patřil do skupiny trenérem kritizovaných hráčů si totiž příliš reputaci nevylepšil. Za zatáhnutí za dres jednoho ze soupeřů se nechal vyloučit a domácí toho po pár minutách využili. Víc než na druhou branku Morrisona se ale už nezmohli, a tak Chelsea může oslavovat první výhru v sezóně.