Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.12. 2015 13:16
video záběry roku

Bolt, Ronaldo či žralok. Která sportovní videa ovládla rok 2015?

Usain Bolt, Sepp Blatter a žralok
Zdroj: Twitter.com
Která sportovní videa ovládla rok 2015?

Další rok se nezadržitelně chýlí ke svému konci, a tak nastává doba bilancování. A to i ve světě sportu. Kamery zachytily za posledních dvanáct měsíců řadu kuriózních či jinak zajímavých záběrů, které se pak šířily internetem rychlostí blesku. Která z nich ovládla síť nejvíce?

Ve výběru webu telegraph.co.uk se obtiskla i česká stopa. Hned zkraje roku totiž svět obletěly záběry tehdejší snoubenky a dnes už manželky skotského tenisty Andyho Murrayho. Ten hrál koncem ledna semifinále Australian proti Tomáši Berdychovi. Skot nakonec vyhrál ve čtyřech setech, více se ale mluvilo o tom, co předvedla právě jeho milá.

 

 

Televizním kamerám tehdy neuniklo, jak na českého hráče nadává. Ačkoliv nebylo nic slyšet, odezíráním ze rtů se dala dešifrovat ne zrovna lichotivá anglická slovíčka. "F**king have that you Czech flash f***!" mělo podle listu Daily Mail zaznít z jejích úst. Poněkud hustší atmosféru pak nechtěl ani jeden z tenistů na pozápasové tiskovce příliš komentovat.

 

 

Nechybí ani Cristiano Ronaldo. Hvězda Realu Madrid na sebe kromě řady zářivých momentů na fotbalových trávnících upozornila i mimo hřiště. Tentokrát se zastal japonského chlapce, který s ním dělal rozhovor v portugalštině. Ta mu však dělala problémy, a tak se občas zakoktal, za což si vysloužil posměšky z publika. "Proč se mu smějete? Mluví portugalsky velmi dobře. Měli byste mít radost, protože se opravdu snaží," prohlásil Ronaldo. Video z akce se okamžitě stalo hitem internetu.

 

Podobně se vedlo i Usainu Boltovi, i když na tenhle moment nevzpomíná asi zrovna nejradši. Na mistrovství světa v Pekingu pokořil na dvousetmetrové trati všechny soupeře, přemožitele však nakonec stejně našel. Když po doběhu rozdával úsměvy fanouškům, zezadu ho doslova sestřelil kameraman na segwayi. Kola segwaye Bolta podrazila a jamajský šampion nekontrolovaně spadl na zem. Stihl pak ještě udělat kotoul vzad, otřepal se a trochu zaskočený pokračoval v cestě.

  

Při téhle situaci šlo o zdraví, při té další však doslova a do písmene o život. Australského mistra světa v surfingu Micka Fanninga totiž na světovém poháru na Novém Zélandu ještě před samotným startem připlul navštívit žralok. Fanning naštěstí zachoval duchapřítomnost a ve vlnách v souboji se žralokem uspěl. Ubránil se holýma rukama a než dorazily čluny organizátorů, nebezpečnou rybu zahnala rána pěstí. Sám pak glosoval setkání s pokorou. "Přišel se na nás podívat pán v šedém obleku," ulevil si.

 

A konečně pátá situace. Tentokrát navštívíme Mezinárodní federaci fotbalových asociací (FIFA). Tou v takřka uplynulém roce zmítala řada skandálů, které zatím vyústily v osmiletý zákaz činnosti pro Seppa Blattera a Michela Platiniho. Na červencovém mimořádném kongresu FIFA po odstoupení Blattera z čela federace přistoupil k funkcionáři komik Simon Brodkin a zasypal jej falešnými bankovkami.

 

 

Brodkin je podobnými kousky proslaven. Sepp Blatter ovšem pochopení pro tento žertík neměl. "Je mi líto, co se stalo a s fotbalem to nemá nic společného," řekl k incidentu současný prezident federace, který nechvalně proslul korupční aférou. Britský komik Simon Brodkin, který je přezdíván jako Lee Nelson, přinesl balík peněz Blatterovi na to, aby MS 2016 dostala Severní Korea.

 

 

TN.cz