Publikováno 11. 1. 2018
fotbal Zpackaná premiéra

Blamáž Slavie! Ve Španělsku podlehla soupeři ze třetí ligy

Jindřich Trpišovský

Tak tuhle premiéru si fotbalový trenér Jindřich Trpišovský za rámeček rozhodně nedá. V jeho prvním zápase na lavičce Slavie podlehli červeno-bílí třetiligovému španělskému Linense 2:4.

Pro Trpišovského to byl přímo hrůzostrašný úvod! Už po 19 minutách prvního utkání na španělském soustředění byli jeho svěřenci zralí na ručník, když s Linense prohrávali 0:3!

Následně sice snížil Tomáš Necid, ve druhé půli už to ale opět bylo o tři góly. Na konečných 2:4 z pohledu sešívaných pak upravil Miroslav Stoch, víc už ale slávisté nestihli.

Na jejich porážce se podepsalo to, že šlo o jejich vůbec první přípravný zápas, navíc zkoušeli hru se dvěma útočníky a mezi tyčemi se představil mladý Martin Otáhal. I tak ale měl být výsledek proti takovému soupeři úplně jiný...

"Přiznám se, že nemám rád přípravná utkání na kondičním soustředění, protože tam hrozí riziko zranění. Navíc do toho jdou hráči v plné únavě. Ale nedalo se nic dělat, odehrát jsme to museli," nedělal si z porážky těžkou hlavu Trpišovský.

Na prvním ze dvou zahraničních soustředění už slávisté žádný další zápas nesehrají. Až 21. ledna vyzvou v Praze Žižkov.