Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 3. 2017
fotbal nemluví se o tom

Zlomeniny, krev a tvrdé rány: To je nový šílený sport pro chuligány

Bitky fanoušků
Zdroj: Profimedia

Minulý týden se ruský poslanec Igor Lebeděv nechal slyšet, že by rád zlegalizoval bitky fotbalových fanoušků a udělal z nich nový sport. Nápad, jak dostat násilí ze stadionů do nové sportovní disciplíny se setkal jak s posměchem, tak s kladnou odezvou. Ale ono není žádnou novinkou, že něco podobného už dávno existuje, jen se o tom tolik neví. Znáte zápasy TFC?

Lebeděv, který působí i ve vedení ruského fotbalového svazu, má představu jasnou, jak bojovat s agresivitou fanoušků na stadionech.

 

 

"Pokojnou cestou by to mohlo odvést agresi příznivců," uvedl Lebeděv na sociální sítí. "Například když by přijeli angličtí fanoušci a začali by dělat problémy. Odpovědí by jim byla výzva, aby se v konkrétní čas utkali se soupeřem na stadiónu," vysvětlil blíže svůj záměr.

 

Ono to zní možná šíleně, ale něco podobného už v Evropě nějaký ten pátek funguje. Zápasy pod hlavičkou TFC, nebo-li Team Fighting Championship jsou toho přímým důkazem. Jde o zápasy v ringu, kde se proti sobě postaví dva týmy o pěti bojovnících.

 

Tenhle nový sport vymysleli v Litvě a týmy, které se v něm utkávají jsou převážně z pobaltských států. Nicméně například pro Američany je tenhle druh zábavy až moc nebezpečný, takže ve Spojených státech je TFC zatím zakázané.

 

Jak vypadá zápas v TFC se můžete podívat zde:

 

Těžko říct, jak dlouho budou Američané, kteří ve světě smíšených bojových umění udávají trendy, budou ještě odolávat, ale například majitel promotérské společnosti James Jefferson prohlásil, že TFC je "víceméně hospodská rvačka, kde se nepoužívají rozbité lahve," čímž dal jasně najevo, že to nelze brát jako sportovní disciplínu.

 

Má se z bitek mezi fanoušky stát nový sport?

Hlasovalo 247 lidí.

 

Co myslíte vy? Pomohla by propagace něčeho podobného tomu, aby se vytěsnilo násilí z fotbalových stadionů?

 

mm TN.cz

Diskuze

7.3. | 23:29 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
7.3. | 20:19 Superchlap Superžena, ti kteří chtějí chodit na fotbal a ne dělat bordel, demente nablblej. Teď koukám na ten tvůj nick. Ty seš nějakej superhermafrodit? Jako že seš superpíča se superčůrákem v jednom? Tak to vám chybí už jen ejakulát one a jste komplet, blbe.
7.3. | 16:59 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
Skvělý nápad. A vyzbrojil bych je noži a absencí jakýchkoli pravidel. Zápas by byl ukončen teprve poté, kdy by zbyl jediný živý. Princip krys v zavřeném sudu. Jediný přeživší by potom dostal trest smrti za několikanásobnou vraždu. V rusku by to mohlo být reálné.....Světu a sportu by se dost ulevilo.
7.3. | 16:21 wewed
2
Náhlasit nevhodný komentář
No to je banda dementu.....
7.3. | 14:06 Štefan Nemeth
1
Náhlasit nevhodný komentář
Moc dobrý nápad! Bitkaře zatknout a pak pod dohledem kamer nechat si je bouchat mezi sebou a tak vydělat i na jejich následnou léčbu z přímého přenosu. Poraženým doživotní zákaz na stadiony a vítěze dát do ringu s profi boxerem na 15 kol. Třebas s Kličkem.