Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 12. 2017
fotbal rivalita

Bitka hráčů po manchesterském derby: Unikly detaily skandálu!

Derby mezi Citizens a United
Zdroj: profimedia.cz

Anglický fotbal zažívá ostudu, která tu dlouho nebyla. Po utkání Manchesteru United a Manchesteru City, které skončilo vítězstvím hostí 2:1, došlo na Old Trafford k potyčce mezi hráči obou týmu, ve které létaly pěsti i lahve. Asistent trenéra skončil s tržnou ránou na obličeji.

Roznětkou konfliktu byly divoké oslavy a posměch hostí po konci utkání. V tunelu se rozjaření svěřenci trenéra Pepa Guardioly fotili na sociální sítě a skandovali nechvalná hesla proti městskému rivalovi. Podle španělských médií jim ale to nestačilo a začali utahovat i ze Zlatana Ibrahimoviče, který toho dle jejich mínění "hodně namluvil, ale málo naběhal".

 

 

Situaci podle Daily Mail nedokázal ustát trenér United José Mourinho, který se šel dožadovat respektu do kabiny soupeře. Do cesty se mu ale postavil brazilský brankář "Citizens" Ederson. Obě horké hlavy si začaly ostrým jazykem vyměňovat názory, když na portugalského kouče přilétla láhev vody.

Derby mezi Citizens a United
Zdroj: Twitter

To pochopitelně rozhořčilo i hráče domácího Manchesteru United. Skupinka, vedená kapitánem Antoniem Valenciou a stoperem Marcosem Rojem, vyrazila ke kabině rivala zastat se svého lodivoda. Z kabiny City vyběhl roj hráčů a začaly létat první rány.

 

Do šarvátky se mělo zapojit až třicet hráčů a zaměstnanců obou klubů. Detaily samotné mely nejsou zcela jasné. Některé zdroje uvádí, že největší aktivitu v bitce projevoval Romelu Lukaku, který se pokusil jednoho z oponentů srazit wrestlingovým chvatem a poté lahví trefil do hlavy asistenta City Mikela Artetu. Tomu začala rána krvácet a vyžádala si ošetření. Bývalý hráč Arsenalu či Evertonu při odjezdu ze stadionu skrýval zranění před novináři.

 

Jak vše ve skutečnosti bylo se nejspíše dozvíme z výpovědí hráčů a realizačních týmů. Anglická fotbalová asociace totiž zahájila vyšetřování celého incidentu a žádá si vysvětlení od obou klubů.
 

TN.cz