Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 12. 2018
aktualita překvapivé rozhodnutí

Biatlonová hvězda šokovala svět: Končím, už nemám motivaci!

Anton Šipulin
Zdroj: Profimedia

Ruský biatlonista Anton Šipulin ukončil kariéru. Olympijský vítěz, mistr světa se tak rozhodl v pouhých 31 letech, protože podle svých slov už nemá motivaci. Jeho posledním vystoupením bude v sobotu závod smíšených dvojic v Gelsenkirchenu.

Šipulin o svém překvapivém rozhodnutí informoval na tiskové konferenci v Moskvě. Na mistrovství světa získal sedm medailí, na olympiádách pak s ruskými štafetami zlato a bronz.

 

Na letošní zimní olympiádě v Pchjongčchangu však chyběl, protože Mezinárodní olympijský výbor pustil na hry jen prokazatelně "čisté" ruské sportovce.

 

14

GALERIE: Ruský biatlonista Anton Šipulin ukončil kariéru

Zdroj: Profimedia

Anton Šipulin

Hodnocení:


"Nikdy jsem neporušil pravidla. Vždy jsem absolvoval s čistým svědomím všechny dopingové testy," reagoval na veškerá dopingová obvinění, která postihla jiné ruské biatlonisty.

 

Právě absence na olympijských hrách měla být tou nejhlavnější příčinou, proč se rozhodl kariéru předčasně ukončit. "Už nemám takovou motivaci, jako když mi bylo dvacet nebo pětadvacet let. Nehodlám dál mučit sebe ani fanoušky. Lepší bude odejít teď, než končit daleko za medailovými pozicemi," řekl na tiskové konferenci.

mm TN.cz