Publikováno 6. 1. 2018
škoda světový pohár

Biatlonistky stíhačku pokazily. Zato Slovenka Kuzminová dál vítězí

Eva Puskarčíková

České biatlonistky vinou špatné střelby neudržely ve stíhacím závodě Světového poháru v Oberhofu postavení v první desítce. Veronika Vítková kvůli třem chybám klesla ze třetího místa na čtrnáctou příčku, Eva Puskarčíková rovněž třikrát chybovala a po desátém místě ve sprintu doběhla třiadvacátá.

Vedení po sprintu bez problémů udržela Slovenka Anastasia Kuzminová, která zvítězila o více než minutu před Italkou Dorotheou Wiererovou.

Vítková se v prvním běžeckém kole dotáhla na Finku Kaisu Mäkäräinenovou a navzdory jedné chybě při úvodní položce vleže byla ještě před druhou střelbou ve hře o stupně vítězů. Znovu ale musela na trestné kolo a vypadla z elitní desítky. Další chybu udělala při úvodní položce vestoje a ani čistá závěrečná střelba už propadu o jedenáct míst nezabránila.

V desítce se dlouho držela Puskarčíková, která na prvních třech položkách nechybovala. Při závěrečné střelbě ale poslední tři rány minula a 450 metrů navíc ji srazilo až do třetí desítky. Další česká reprezentantka Jessica Jislová chybovala čtyřikrát a klesla z 43. na 48. místo.

Vlastní závod si jela vítězka sprintu Kuzminová. Vedoucí žena celkového hodnocení Světového poháru sice dvakrát minula, ale její náskok před zbytkem pole nikdy neklesl pod půl minuty. Bezchybná střelba vynesla ze šestnáctého místa na druhé Italku Wiererovou. Třetí příčku obsadila další čistá střelkyně Vita Semerenková z Ukrajiny, která vyjížděla z 22. pozice po sprintu.

V Oberhofu je dnes na programu ještě sprint mužů, který začne v 15:00. Michal Krčmář do něj odstartuje z deváté příčky. Ondřej Moravec byl v pátečním sprintu jedenáctý.