Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.12. 2018 12:55
biatlon Světový pohár

Biatlonista Krčmář se ve stíhačce propadl na 17. místo, vyhrál Bö!

Michal Krčmář
Zdroj: Profimedia

Biatlonista Michal Krčmář ve stíhacím závodě Světového poháru v Pokljuce neudržel pozici v první desítce. S jednou chybou na střelnici se propadl na sedmnáctou příčku. Vyhrál vítěz sprintu Johannes Thingnes Bö, který v závěru odrazil nápor Francouze Quentina Fillona Mailleta.

Krčmář ztratil zhruba dvacet sekund hned při první střelbě, i když trefil všechny terče.

 

Jedinou chybu udělal Krčmář při závěrečné položce, ale na trati se mu nevedlo. Měl až 36. běžecký čas a propadl se do druhé desítky. Ještě pomaleji běžel Ondřej Moravec, kterého na začátku SP v Pokljuce postihly střevní problémy. Kvůli 45. běžeckému času navzdory čisté střelbě klesl z 20. místa po sprintu o tři příčky.

 

Zbývající český reprezentant Tomáš Krupčík obsadil stejně jako ve sprintu 50. pozici. Michala Šlesingra, který byl ve sprintu na 47. příčce, trenéři do stíhačky nenasadili. Chtěli ho šetřit po jeho zdravotních problémech v přípravě.

 

Stíhacímu závodu dlouho suverénně vládl Johannes Bö. Situaci si ale hodně zkomplikoval při poslední střelbě, kdy netrefil poslední dva terče. Dotáhli se na něj Rus Alexander Loginov a Francouz Fillon Maillet. Loginov o šanci na vítězství přišel klopýtnutím a pádem těsně před nájezdem do cílové rovinky. Fillon Mallet na norského biatlonistu v závěru mocně dotíral, ale už ho nestihl předstihnout.

 

 

Stíhačka se nevydařila vítězi posledních sedmi ročníků SP Martinu Fourcadeovi, který byl po závěrečné střelbě se čtyřmi chybami na 29. místě a pak ze závodu odstoupil.

 

Ve 14:45 se v Pokljuce pojede stíhací závod žen. Nejlepší výchozí pozici z českých biatlonistek bude mít Eva Puskarčíková, která vyjede na trať jako dvaadvacátá.

ČTK TN.cz