Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.5. 2017 15:15
symbolické velké loučení

26. minuta a na Stamford Bridge se zastavil čas: Plakaly i děti!

John Terry
Zdroj: Profimedia

V anglické Premier League je jen pár věcí, které se nikdy nezmění. V nedělním utkání mezi Chelsea a Sunderlandem však jedna z nich už nikdy nebude stejná. V základní sestavě londýnského velkoklubu už nebudeme vídat jednoho z nejlepších obránců v historii - Johna Terryho.

Po dlouhých 22 letech měli fanoušci v Anglii možnost rozloučit se s klubovou legendou Chelsea. Terry před zápasem proti Sunderlandu naposledy navlékl kapitánskou pásku a vedl Blues na trávník.

 

 

Už při nástupu přivedl mužstvo v doprovodu svých dětí a na tribuně seděla manželka. Zápas začal, hrálo se za stavu 1:1 a stadionem znělo skandování. Pak přišla 26. minuta a střídání. Symbolicky právě v tento moment. Fanoušci povstali a skandovali Terryho jméno. Spoluhráči vytvořili "uličku" a potleskem vzdával holt svému kapitánovi, který se loučil.
 

John Terry střídal a loučil se s fanoušky VIDEO:


Terry byl stálice a v Chelsea působil od roku 1995. Pomáhal i Petru Čechovi, když ještě chytal v brance Blues před odchodem do konkurenčního Arsenalu. S týmem vyhrál celkem 16 trofejí!


"Tohle je jeden z mých nejtěžších dnů v životě,"
vzkázal Terry zaplněnému Stamford Bridge. "Jste nejlepší fanoušci na světě, říct děkuji nikdy nebude stačit. Jednou se sem vrátím, zbožňuju vás," dodal se slzami v očích.

 

Dojetí se pochopitelně neubránili jak spoluhráči, tak manželka i děti. V neděli odpoledne skončil jeden z velkých fotbalových příběhů.

mm TN.cz