Publikováno 16. 12. 2017
biatlon světový pohár

Bez Koukalové to nejde. Nikam se neposouváme, přiznal trenér

Eva Puskarčíková

Německá mistryně světa Laura Dahlmeierová vyhrála stíhací závod biatlonistek na Světovém poháru v Annecy. Využila špatné střelby Slovenky Anastasie Kuzminové, která vybíhala první s náskokem 34 sekund. Minula však čtyři rány, Dahlmeierová jen jednu. Češky doplatily na horší střelbu, oproti sprintu si nepolepšily a nejlepší z nich byla pětadvacátá Eva Puskarčíková.

Ze všech 60 startujících biatlonistek uhájily nulu na střelnici jen dvě, nejlepším výsledkem z kvarteta Češek byla "trojka" Puskarčíkové. "Jsem trochu rozčarovaný, bylo to jako na houpačce. Někomu šla víc ležka, někomu stojka. Nikam jsme se neposunuli, spíš šli malinko dolů," hodnotil trenér Zdeněk Vítek v rozhovoru pro Českou televizi.

Veronika Vítková vybíhala jako první z českých biatlonistek s číslem 16, ale po první přesné střelbě vleže jí začala trestná kola přibývat. Musela na ně čtyřikrát a obsadila 38. místo, dvě před Jessicou Jislovou. "Po druhé ležce bylo znát podle projevu, že je utahaná," řekl trenér k Vítkové, české jedničce sezony, v níž chybí ze zdravotních důvodů Gabriela Koukalová.

Dahlmeierová, hvězda posledního MS v únoru v Hochfilzenu, se po nemoci v úvodu sezony vrátila na stupeň nejvyšší a vybojovala 18. pohárový triumf v kariéře. S Kuzminovou ji na pódiu doplnila Italka Lisa Vittozziová.

Ve 14:45 začne stíhačka mužů.