Aktualizováno 16.9. 2015 23:33
liga mistrů nečekané klopýtnutí

Bez Čecha to nejde! Zůstal poprvé na lavičce a Arsenal prohrál

Arsenal musel skousnout nečekanou porážku

Poprvé v sezoně zůstal brankář Petr Čech jen na lavičce Arsenalu a hned je z toho průšvih! A to docela pořádný. Londýnský celek s náhradníkem v brance Davidem Ospinou totiž vstoupil do Ligy mistrů nečekanou porážkou 1:2 na půdě záhřebského Dinama a hned na úvod milionářské soutěže si zkomplikoval boj o postup.

Ve třech předchozích zápasech „Kanonýři“ neprohráli ani nedostali gól. Sotva ale přepustil Čech místo v mezi třemi tyčemi svému kolumbijskému náhradníkovi, tým kouče Arséna Wengera prohrál. A to v utkání, v němž se to rozhodně nečekalo. Dinamo totiž rozhodně nepatří ve skupině F k aspirantům na postup.

Arsenalu nejprve nepřálo štěstí, když si dal ve 24. minutě nešťastný vlastňák Oxlade-Chamberlain. Situaci hostů v závěru prvního poločasu ještě zhoršil útočník Giroud. Ten si nechal dát během čtvrthodiny dvě žluté karty a Arsenal šel do deseti!

Přesilovku Dinamo využilo a v 58. minutě přiblížil Dinamu překvapivé vítězství Fernandes, který zvýšil na 2:0. Favorizovaný Arsenal se zmohl jedenáct minut před koncem pouze na snížení po trefě Walcotta. Víc už nestihl.

To druhý favorit skupiny Bayern Mnichov nezaváhal. Loňský semifinalista veze tři body po výhře 3:0 na půdě Olympiakosu Pireus. Bavorský gigant dlouho držel hubený náskok, ale v závěru přidali další góly Götze s Müllerem.

Třetí gól Bayernu přidal z penalty Müller
Zdroj: profimedia.cz Třetí gól Bayernu přidal z penalty Müller

Alespoň částečně si po nepovedeném startu do nového ročníku Premier League spravila Chelsea. Svěřenci kouče José Mourinha roznesli Maccabi Tel Aviv jasně 4:0 a připsali si první tři body do tabulky skupiny G.

Ve druhém utkání mělo vítězství nadosah i Porto, které ještě v 89. minutě vedlo 2:1 n hřišti kyjevského Dynama. Pak se ale trefil Bujalskij a body se nakonec dělily.

Fábregas zpečetil výhru Chelsea čtvrtým gólem
Zdroj: profimedia.cz Fábregas zpečetil výhru Chelsea čtvrtým gólem

Nerozhodný stav svítil na tabuli také po šlágru skupiny E mezi římským AS a Barcelonou. Katalánci šli podle předpokladů po trefě Suáreze po dvaceti minutách do vedení, o které ale ještě do přestávky přišli. Florenzi totiž překvapivou střelou z dobrých 40 metrů nachytal vyběhnutého gólmana Ter Stegena!

Do čela se tak dostal bundesligový Leverkusen, který před svým publikem zdolal BATE Borisov 4:1 až díky třem brankám ve druhém poločase.

Florenzi (vpravo) z AS Řím se raduje z dalekonosného gólu do sítě Barcelony
Zdroj: profimedia.cz Florenzi (vpravo) z AS Řím se raduje z dalekonosného gólu do sítě Barcelony

1. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Bayer Leverkusen - BATE Borisov 4:1 (1:1)
Branky: 47. a 76. z pen. Calhanoglu, 4. Mehmedi, 59. Hernández - 13. Milunovič. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra (všichni Niz.). Diváci: 24.280.

AS Řím - FC Barcelona 1:1 (1:1)
Branky: 31. Florenzi - 21. Suárez. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). Diváci: 57.836.

Skupina F:

Dinamo Záhřeb - Arsenal 2:1 (1:0)
Branky: 24. vlastní Oxlade-Chamberlain, 58. Fernandes - 79. Walcott. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). ČK: 40. Giroud (Arsenal). Diváci: 17.840.

Olympiakos Pireus - Bayern Mnichov 0:3 (0:0)
Branky: 52. a 90.+2 z pen. Müller, 89. Götze. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). Diváci: 31.688.

Skupina G:

Dynamo Kyjev - FC Porto 2:2 (1:1)
Branky: 20. Gusev, 89. Bujalskij - 23. a 81. Aboubakar. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). Diváci: 52.369.

Chelsea - Maccabi Tel Aviv 4:0 (2:0)
Branky: 15. Willian, 45.+4 Oscar z pen., 58. Diego Costa, 78. Fábregas. Rozhodčí: Zwayer - Schiffner, Foltyn (všichni Něm.). Diváci: 40.684.

Skupina H:

Valencie - Zenit Petrohrad 2:3 (0:2)
Branky: 52. Joao Cancelo, 73. André Gomes - 9. a 45. Hulk, 76. Witsel. Rozhodčí: Thomson - McGeachie, Conquer (všichni Skot.). Diváci: 28.005.

Gent - Olympique Lyon 1:1 (0:0)
Branka: 68. Milicevic - 58. Jallet. Rozhodčí: Collum (Skot.) - MacGraith (Ir.), Connor (Skot.). ČK: 41. Dejaegere, 88. Foket (oba Gent). Diváci: 19.601.