Aktualizováno 5.3. 2016 17:30
premier league derby

Souboj na krev! Bitva o Londýn začala bitkou a skončila remízou

Tottenham Arsenal

Očekávaný šlágr 29. kola anglické Premier League mezi Tottenhamem a Arsenalem skončil zaslouženou remízou 2:2. V brance kanonýrů chyběl zraněný český brankář Petr Čech, který si v minulém kole poranil lýtkový sval a bude chybět minimálně měsíc. Zápas poznamenalo několik bitek mezi fanoušky, kteří se střetli v ulicích Londýna.

Arsenal bez zraněného Petra Čecha remizoval v 29. kole anglické fotbalové ligy v severolondýnském derby s Tottenhamem 2:2.

Čecha v brance Arsenalu nahradil Kolumbijec David Ospina a v prvním poločase se vytáhl skvělým zákrokem proti zakončení Lamely z malého vápna. Ačkoliv byl Tottenham v úvodu aktivnější, jako první se prosadili hosté. Po rychlém protiútoku poslal střílený míč do vápna Bellerín a Aaron Ramsey ho patou tečoval do sítě.

Arsenalu po přestávce zkomplikovalo situaci vyloučení Coquelina po druhé žluté kartě. A domácím trvalo jen pět minut, než přesilovku využili. Nejprve sice Ospina krásným zákrokem zlikvidoval hlavičku Kanea, ale po další rohovém kopu se míč odrazil k Tobymu Alderweireldovi a ten ho z úhlu poslal do sítě.

Fanoušci v Londýně
Zdroj: Twitter Fanoušci se bili ještě před začátkem zápasu.

Jen o dvě minuty později už Tottenham vedl. Na levé straně se uvolnil Harry Kane a krásnou střelou na zadní tyč skóre otočil. Vedení vydrželo domácím jen necelou čtvrthodinu. Vyrovnat se podařilo Alexisi Sánchezovi, jehož střelu z vápna nedokázal Lloris vytlačit mimo branku. Chilský útočník se trefil poprvé od 17. října.

Tottenham - Arsenal 2:2
Branky: 60. Alderweireld, 62. Kane - 39. Ramsey, 76. Sánchez