Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 3. 2017
krize nevydařený turnaj

Berdychův kolaps! V Indian Wells podlehl 70. hráči světa!

Tomáš Berdych
Zdroj: Profimedia

Tenista Tomáš Berdych na turnaji v Indian Wells nestačil na Japonce Jošihitu Nišioku a slibně rozehraný duel nakonec prohrál 6:1, 6:7 a 4:6. Do osmifinále nepostoupily ani Lucie Šafářová a Kateřina Siniaková.

Z českých tenistů tak zůstala ve hře pouze Karolína Plíšková. Berdych měl zápas dobře rozehraný a kráčel za téměř jistým vítězstvím.

 

Jenže zápas nakonec ukončit nedokázal a 70. hráč světového žebříčku Nišioka využil brejkbol a vyrovnanou hru v tie-breaku získal pro sebe.

 

Ve třetí sadě se už Berdych vzpamatovat nedokázal a Nišioka, který na světovém žebříčku je až o 56 míst níž než Berdych, uzavřel čistou hrou.

 

"Prohrával jsem 1:6, 2:5. Dělal jsem, co jsem mohl, ale nevěděl jsem, jak bych mohl Berdycha porazit," řekl Nišioka po premiérovém postupu do 4. kola na turnaji série Masters.

 

Šafářová prohrála s finalistkou letošního Australian Open Venus Williamsobou. V zápase sice zahrála 20 vítězných míčků, o pět víc než soupeřka, udělala ale zároveň 27 nevynucených chyb, což bylo třikrát víc než Williamsová.

 

Dvacetiletá Siniaková prohrála s bývalou světovou jedničkou vyrovnaný první set za 47 minut, ve druhé sadě už ale příliš šancí nedostala a prohrála s Dánkou i druhý vzájemný zápas.

mm TN.cz
Reklama

 

Reklama