Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 3. 12. 2017
Fotbal Italská Serie A

Benevento urvalo první bod v sezoně. Rozhodl o tom brankář!

Benvento
Zdroj: Profimedia

Patnáct kol trvalo, než Benevento získalo první bod v italské nejvyšší soutěži. A získalo ho proti AC Milán. Nejen to je na celém příběhu zajímavé. Rozhodl totiž brankář trápící se ho celku a to v páté minutě nastavení. Zápas skončil remízou 2:2.

Na předposledním místě tabulky je Verona, která má 9 bodů. Na úplném dně je Benevento. To do dneška nezískalo v Serii A jediný bod. A nic nenapovídalo tomu, že by se to mělo proti AC Milán změnit. Vždyť kurz na výhru domácích byl 10 (remíza 5,6).

 

VIDEO s gólovým momentem si můžete pustit ZDE.

 

Někdy se to změnit muselo. Až do páté minuty nastavení to s domácími ale zase vypadalo bledě. Jenže pak nacentroval záložník Danilo Cataldi míč z přímého kopu do místa pro penalty, odkud ho poslal do brány gólman Beneventa Alberto Brignoli. Za minutu dvanáct tak bylo vyrovnáno a bod na dosah.

 

 

Nováček italské nejvyšší soutěže to dotáhl do šťastného konce, s AC Milán remizoval 2:2 a získal tak historicky první bod v Sérii A. Brignoli je navíc od roku 2001 první gólman, který v soutěži skóroval. Naposledy se to povedlo Massimovi Taibimu z Regginy.

lju TN.cz