Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.7. 2015 13:00
Tour de France Basso je po operaci

Jsem v pořádku! Vzkázal cyklista, kterému během Tour našli nádor

Italský cyklista Ivan Basso
Zdroj: Profimedia

Italský cyklista Ivan Basso zažil během tohoto týdne snad ty nejtěžší chvíle svého života. V pondělí musel kvůli nálezu rakoviny varlat odstoupit z Tour de France a hned ve středu ho čekala operace.

Okamžiky jako jsou tyto by nechtěl zažít snad nikdo z nás. Během páté etapy Tour de France měl italský cyklista Ivan Basso pád, při kterém si poranil genitálie. Když ho bolest ani po několika dnech nepřecházela, tak podstoupil speciální vyšetření v nemocnici. Potom přišel šok! Lékaři mu sdělili, že má nádor v levém varleti!

 

Všichni si přáli a věřili, že bude Basso v pořádku. A zatím to tak skutečně vypadá. Cyklista na svůj twitterový účet napsal. "Jsem v pořádku." Ve čtvrtek dokonce opustil nemocnici a už je doma. 

 

Italští lékaři mu odstranili levé varle a během několika dní ho budou informovat o vyhlídkách na celkové uzdravení. Nyní se Basso musí plně soustředit na léčbu a doufá, že se k závodění co nejdříve vrátí.

 

Italský sportovec může mluvit o obrovském štěstí. Díky zranění, které si přivodil na Tour, mu byl nádor objeven v pravou chvíli. 

 

Držíme Bassovi palce a doufáme, že bude brzy zcela zdráv!

TN.cz