Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.4. 2018 15:30
video inzultace a tyjátr

Basketbalový skandál má řešení: Trest dostal sudí i srbský obr

Stanislav Kučera a Darko Čohadarevič
Zdroj: facebook
Stanislav Kučera a Darko Čohadarevič

Basketbalový skandál v play off české nejvyšší soutěže je vyřešený. Srb Darko Čohadarevič, který se dostal do konfliktu se sudím Stanislavem Kučerou bude stát 10 zápasů. Zápas se opakovat nebude, trestu ale neunikl ani sudí.

O platnosti výsledku a zamítnutí opakování utkání rozhodl sportovní ředitel Kooperativa NBL Zdeněk Ringsmuth na základě závěru disciplinárního ředitele nejvyšší domácí soutěže Pavla Hlaváčka, který na základě dostupných materiálů potvrdil, že se ve čtvrtek jednalo o inzultaci rozhodčího. Podle platných řádů se tak totiž klasifikuje i chování, které je pokusem o inzultaci.


„Rozhodnutí disciplinárního ředitele Kooperativa NBL vychází z faktu, že už samotný pokus o inzultaci rozhodčího je důvodem k okamžitému ukončení utkání,“ uvedl předseda Asociace ligových klubů Tomáš Kotrč.


Stanislav Kučera, jehož nepřiměřená reakce a teatrální pád po setkání se srbským hráčem BK Olomoucko Darkem Čohadarevičem, si už v právě probíhající sezoně nezapíská.


„Došlo k individuálnímu selhání obou jednotlivců, kteří za své jednání v této situaci ponesou následky. Hráč Čohadarevič byl disciplinárním ředitelem Kooperativa NBL potrestán zákazem startu v deseti zápasech, kdy maximem je v tomto případě 15 utkání, a peněžitou pokutou. Česká asociace basketbalových rozhodčích pozastavila panu Kučerovi činnost do konce sezony.“


Proč zatím? „Podle informací, které máme, očekáváme odvolání BK Olomoucko. V takovém případě by definitivní rozhodnutí vynesl vrchní ředitel Kooperativa NBL,“ uvedl Kotrč s tím, že celou kauze je potřeba vzhledem k regulérnosti probíhajícího play-off vyřešit co nejdříve.

ram TN.cz