Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 8. 2017
Itálie Faux pas

Basketbalová a filmová hvězda na dovolené: Spletli si je s migranty!

Samuel L. Jackson a Magic Johnson
Zdroj: Twitter
Samuel L. Jackson a Magic Johnson

Známý herec a známý sportovec a stejně je v Itálii nepoznali. Samuel L. Jackson a Magic Johnson spolu znovu trávili dovolenou a během ní zašli do nejluxusnějších obchodů v toskánském Forte dei Marmi. Místní je ale nepoznali a rychle se do nich na sociální síti pustili. Měli je totiž za migranty, kteří utrácí státní peníze za drahé oblečení.

Migranti v Evropě a všechno vzhůru nohama. To sami poznali americké hvězdy, které na starý kontinent zavítaly. Herec Samuel L. Jackson a bývalá ikona NBA Magic Johnson vyrazili na dovolenou do Itálie. Při té příležitosti navštívili i některé luxusní obchody s oblečením a vyfotili se u toho. Fotka pak putovala na Twitter.

 Jenže na sociální sítí nenašla pochopení. Někteří Italové, ke kterým se dostala, ji začali plnit xenofobními komentáři. Z nějakého důvodu si totiž Jacksona s Johnsonem spletli s migranty a mysleli si, že se jen poflakují a za drahé oblečení utrácí státní peníze.

 

Samuel L. Jackson a Magic Johnson
Zdroj: Twitter Samuel L. Jackson a Magic Johnson

 

V Itálii, kde mají velký problém s migranty, kterých do země přišly desítky tisíc, jsou na toto téma citliví. "Imigrace nás rozdrtí," znělo v jednom komentáři pod fotografií, na které sedí Samuel L. Jackson a Magic Johnson na lavičce, pod sebou mají tašky s nákupy a smějí se. "Je to hanebné. Nejsem rasista, ale vím, že jsou lidé, kteří opravdu nemají peníze, zatímco tito nosí značkové oblečení a relaxují," dodal jiný uživatel Twitteru.

 

Samuel L. Jackson a Magic Johnson
Zdroj: Profimedia Samuel L. Jackson a Magic Johnson

 

Velmi nepříjemná situace, ale americkým hvězdám snad dovolenou nepokazila. Jistě si hned oba uvědomili, že tohle je jeden velký omyl.

lju TN.cz