Publikováno 6. 12. 2017
Fotbal Liga mistrů

Basilej s Vaclíkem a Suchým ničí v LM soupeře. Má i čtyři nuly!

Tomáš Vaclík

Basilej s českými reprezentanty Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým je v osmifinále Ligy mistrů. Mezi fotbalovou elitou ničí soupeře a do dalších fází prochází jak nůž máslem. V LM vyhrála dokonce čtyřikrát s čistým kontem.

Basilej se do osmifinále dostala po vítězství 2:0 na hřišti Benficy Lisabon. Navíc jí nahrál výsledek druhého utkání skupiny A, ve kterém Manchester United za minutu otočil skóre a nad CSKA Moskva vyhrál 2:1. Basilej postoupila z druhého místa tabulky, kterou ovládl s tříbodovým náskokem anglický celek. Právě v zápase s Rudými ďábly se tým s dvěma Čechy v sestavě předvedl, když ho na domácí půdě porazil 1:0.

Poslední souboj v Lisabonu byl ze strany Basileje také povedený. Góly dali už v páté minutě Elyounoussi a po přestávce Oberlin. Hlavně 20letý juniorský reprezentant Švýcarska je teď hodně žhavé zboží. V zápase s Benficou to byl jeho čtvrtý gól ve skupině a Dimitri Oberlin, který je ve švýcarské metropoli na hostování ze Salcburku, si tak rázně řekl o místo v seznamech posil velkoklubů.

On i jeho tým se představí v play off po dvou letech, zatímco Benfica zakončila velmi nepovedené vystoupení v Lize mistrů na poslední příčce bez bodu a s jedinou vstřelenou brankou. Soupeře Basileje v další fázi Ligy Mistrů přidělí los v pondělí.