Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 5. 2017
časovka giro d´italia

Bárta byl na Giru vidět na čele! Do růžového jde ale Dumoulin

Nizozemský cyklista Tom Dumoulin ovládl na Giru d'Italia s přehledem úterní časovku a vystřídal v růžovém dresu vedoucího jezdce Naira Quintanu. Pár minut byl lídrem časovky i český cyklista Jan Bárta.

Quintanovi se desátá etapa nevydařila a na druhém místě průběžného pořadí nyní za Dumoulinem zaostává o 2:23 minuty.

Šestadvacetiletý lídr stáje Sunweb zvládl časovku na 39,8 kilometru z Foligna do Montefalca za 50:37 minuty a druhého Gerainta Thomase, který si v neděli při hromadném pádu poranil rameno a nabral ztrátu, porazil o 49 sekund. Třetí skončil Bob Jungels z Lucemburska.


Britský tahoun týmu Sky přiznal, že i po dni volna bojoval s bolestmi. "Byl to jeden z těch dnů, kdy musíte zatnout zuby a jet. A doufat, že víc bolí nohy než ruka. Dneska to bylo celkem nastejno," řekl Thomas italské televizi. "Dal jsem do toho všechno a teď to budu brát den po dni. Doufám, že se do tří dnů zotavím," dodal.


Quintana si růžový dres, který získal po nedělním výjezdu na Blockhaus, užil jen v jedné etapě. Sedmadvacetiletý jezdec Movistaru obsadil v časovce až 23. místo, Dumoulin byl rychlejší o dvě minuty a 53 vteřin.


Nejlepší z Čechů Jan Bárta na 16. místě zaostal o 2:36 minuty. Michal Schlegel ztratil na 41. příčce 4:07, pětaosmdesátý Jan Hirt měl manko 6:15.

ram TN.cz