Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.2. 2016 20:00
fotky hezké gesto

Baroš sestřelil 'svůj' Baník, měl slzy v očích. Jak reagoval kotel?

Zdroj: TV Nova

Nejvyšším vítězstvím kola vstoupili do jarní části soutěže fotbalisté Mladé Boleslavi. Na své půdě převálcovali poslední ostravský Baník 3:0 a na 3. místě tabulky získali před pronásledovateli tříbodový náskok. Zasloužil se o to hlavně Milan Baroš, který se proti svému bývalému klubu prosadil hned dvakrát.

Fotbal někdy píše hodně silné příběhy a tohle je jeden z nich. Milan Baroš by za Baník snad položil život ale v Ostravě mu po minulé sezoně neprodloužili smlouvu, a tak klub svého srdce načal gólem už po pár minutách hry.


Když krátce po přestávce přidal druhý gól, slavili spíš jeho spoluhráči. Exbaníkovec Baroš se spíš omlouval. "Je to klub, kde jsem vyrostl a který mi strašně dal," vysvětlil historicky druhý nejlepší střelec české reprezentace. 

Milan Baroš
Zdroj: profimedia.cz


Dojemná chvíle pak nastala při Barošově střídání. Vestoje mu tleskal celý stadion včetně fanoušků Baníků, kteří vyvolávali jeho jméno. "Pocity jsou zvláštní, na konci jsem měl slzy v očích. Není to nic příjemného," přiznal 34letý útočník.

Milan Baroš šel po zápase fanoušky Baníku pozdravit
Zdroj: profimedia.cz Milan Baroš šel po zápase fanoušky Baníku pozdravit


"Spoustu kluků z kotle znám, vyrůstal jsem tam. Je tam spoustu mých kamarádů a lidí, co znám. Mám s nimi dobrý vztah, oni vědí, jak to všechno je a nemají důvod být na mě naštvaní," doplnil Baroš, který si dvěma góly do sítě svého bývalého klubu polepšil na pět gólů v probíhající ligové sezoně.

Milan Baroš šel po zápase fanoušky Baníku pozdravit
Zdroj: profimedia.cz Milan Baroš šel po zápase fanoušky Baníku pozdravit


Výhru Mladé Boleslavi zpečetil tři minuty před koncem třetím gólem Aleš Čermák.
 

pha TN.cz