Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 8. 2017
fotbal velké utkání

Barcou to nekončí. Chapecoense bude zase hrát se slavným týmem!

Barcelona - Chapecoense
Zdroj: Profimedia

Zápas na slavném Nou Campu, kde fotbalisté Chapecoense vyběhli proti španělskému velkoklubu z Barcelony, nebude jediným střetnutím proti elitnímu evropskému klubu. V plánu už je totiž další zajímavý duel, na Olympijském stadionu v Římě proti místnímu AS.

Jeden z nejemotivnějších, ne-li vůbec nejemotivnější fotbalový zápas letošního roku viděl v pondělí barcelonský fotbalový svatostánek. Barcelona si totiž pozvala tým Chapecoense. Ten se loni v listopadu ocitl tváří v tvář smrti, když při letecké tragédii v Kolumbii zahynulo 71 lidí, mezi nimiž byla většina brazilského fotbalového celku.
 

Kopaná v Chapecoense však nezanikla. Naopak, fotbalisté v zelených dresech se vrátili a několik měsíců po nehodě se dočkali velké pocty. K zápasu si je pozvala slavná Barcelona. Utkání plné emocí, v němž poprvé od neštěstí nastoupil jeden ze tří přeživších fotbalistů Alan Ruschel, skončil 5:0 pro Katalánce. O výsledek ale tentokrát šlo až v poslední řadě.
 

Další příležitost postavit se proti velkému evropskému klubu budou mít fotbalisté Chapecoense už prvního září. Tentokrát zavítají na Olympijský stadion v Římě, kam si je pozval AS Řím. Výtěžek zápasu, který bude mít výkop ve 20:45, půjde na konto Chapecoense.

msl TN.cz