Publikováno 1. 10. 2017
Fotbal La Liga

Barcelona to zvládla i bez podpory. Před prázdnými tribunami vyhrála

FC Barcelona hrála před prázdným stadionem

Fotbalisté Barcelony porazili v sedmém kole španělské ligy Las Palmas 3:0 a nadále mají stoprocentní úspěšnost. Před Sevillou mají v čele tabulky náskok pěti bodů. Zápas, o jehož odložení domácí klub marně žádal kvůli událostem spojeným s referendem o nezávislosti Katalánska, se odehrál bez diváků.

V La Lize se stalo vůbec poprvé, že by se celé utkání odehrálo bez fanoušků na stadionu. Pouze třikrát v minulosti duel začal s diváckou kulisou, ale kvůli mimořádné události byl dohrán za zavřenými dveřmi.

Barcelonští hráči měli od začátku převahu, prosadit se však dokázali až v druhém poločase. Ve 49. minutě otevřel skóre po Messiho rohovém kopu hlavou Busquets a vstřelil první soutěžní gól za Barcelonu od listopadu 2014. Messi zaznamenal jubilejní 100. asistenci na stadionu Camp Nou.

Nebyl to jediný milník, který dnes argentinský kanonýr překonal. Nastoupil totiž k 594. utkání za katalánský velkoklub a překonal tak obránce Carlese Puyola. Pouze Xavi Hernández (767) a Andres Iniesta (639) se pyšní více starty.

Messi tento zápis do historie oslavil hned dvěma brankami ze 70. a 77. minuty a je prvním hráčem, který v této sezoně v La Lize nastřílel přes deset gólů. Las Palmas ani při premiéře kouče Paka Ayestarána nedokázalo zvítězit, v posledních třech duelech nedalo ani branku.