Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 4. 2018
Hokej Boj o extraligu

Baráž jde do finále: Varům stačí bod, Kladno potřebuje 2x vyhrát!

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia

Jágrovo Kladno už bylo v podstatně lepší situaci, než je teď. Rytíři jsou totiž v barážové tabulce poslední, ale osud mají ve své moci. Pokud dvakrát vyhrají, vrátí se do extraligy. Dvě výhry v základní hrací době zajistí udržení se mezi českou elitou i Jihlavě. Nejlépe je na tom Energie, která na návrat do extraligy potřebuje jen bod, u Litvínova je to složitejší.

Tabulka baráže je vyrovnaná a nebude jasno do poslední chvíle. Pokud nastane bodová shoda (a je to hodně pravděpodobné), rozhodovat budou vzájemné zápasy. Dalším kritériem v případě shody je skóre a lepší kladná bilance.

 

 

Jaká je matematika u jednotlivých týmů?

 

Karlovy Vary – Aktuálně první tým barážové tabulky má 19 bodů. K postupu mu stačí získat už jen jediný. V pátek ho doma čeká Litvínov, v neděli jede Energie na led Jihlavy.

 

Litvínov – Dvakrát se dostal ze dna tabulky a je aktuálně druhý s 15 body. Teoreticky mu stačí pět bodů k tomu, aby se udržel v české nejvyšší soutěži. Pokud Cheza dvakrát vyhraje za tři body, může slavit definitivně.

 

Jihlava a Kladno – Jsou třetí a mají stejně bodů (13). Situace je pro tyto dva celky stejná – dvakrát vyhrají za tři body a budou příští rok v extralize. To se podaří ale jen jednomu. Jasněji bude už v pátek, kdy se postaví proti sobě.

 

Definitivní konec baráže je v neděli, kdy se hrají poslední zápasy. "Pořád to máme ve vlastních rukách, snad to dopadne dobře," věří kapitán Kladna Jakub Strnad. "Když někdo říká, že v play-off je tlak, tak si nedovede představit, jaký tlak je v baráži," řekl pro Radiožurnál Stanislav Balán, útočník Karlových Varů, který si uvědomuje, že i boj o jeden bod bude těžký.

lju TN.cz