Aktualizováno 30.3. 2018 22:26
fotbal HET liga

Baník konečně zabral, Sigma složila Duklu

Bohumil Páník

Dvěma pátečními předehrávkami začalo 22. kolo HET ligy. io přineslo konečně radost Baníku, naopak znovu padla Dukla.

Fotbalisté Ostravy porazili ve 22. kole nejvyšší soutěže Jihlavu 3:1 a zaznamenali první jarní výhru. Vítězný gól dal za stavu 1:1 v 72. minutě Robert Hrubý a výsledek pojistil svým prvním gólem v ostravském dresu Václav Procházka. Hosté dohrávali bez vyloučeného Buchty, který za faul na autora prvního gólu a ostravského kapitána Baroše dostal červenou kartu.

To hráči Olomouce zvítězili ve 22. ligovém kole na Dukle 3:2. Pražané vedli od 27. minuty po trefě Ivana Schranze, ale poté hattrickem obrátil skóre Jakub Řezníček a domácí Ondřej Kušnír už jen snížil. Hanácký nováček poprvé v ligové historii vyhrál na Julisce a minimálně do soboty poskočil na třetí místo v tabulce. Dukla naopak počtvrté z posledních pěti kol prohrála, doma nebodovala počtvrté za sebou a stále je namočena do boje o záchranu.