Publikováno 14. 10. 2017
NHL Hokejová noc

Bäckström dostal před zápasem pukem do hlavy. Pak udělal 4 body!

Nicklas Bäckström
Zdroj: Profimedia

Opoře Washingtonu Nicklasu Bäckströmovi se při rozcvičce nevyplatily mazácké manýry. Na rozbruslení šel totiž bez helmy a to se ukázalo, jako velká chyba. Jeden ze spoluhráčů ho totiž omylem trefil do hlavy a nevědělo se, jestli švédský centr vůbec do utkání nastoupí. Jenže nakonec nastoupil a Capitals pomohl k výhře v New Jersey čtyřmi kanadskými body.

Na rozcvičce se občas nějaké to zranění přihodí, to k hokeji patří. Jenže se mnohým dá předejít správně připravenou výstrojí. Ovšem někteří starší hráči mají v oblibě takový menší nešvar. A to ten, že chodí na rozbruslení bez helmy. To se v noci vymstilo Bäckströmovi.

 Švédský centr ani nevěděl, jestli do utkání zasáhne. Pokud by se tak stalo, byla by to pro Barryho Trotze obrovská nepříjemnost. Nejen, že by musel zredukovat útočné trojice, ale také by přišel o jednoho z klíčových mužů. To nakonec řešit nemusel. Nicklas Bäckström nastoupil. A jako by mu po té nehodě svitlo.

 

 

Hrál jako utržený ze řetězu. Dal jeden gól a na tři další přihrál. Přitom do utkání šel s jedním gólem a pěti asistencemi za čtyři utkání. Tato čísla teď prakticky dokázal udělat v jediném klání. Jeho Washington nakonec vyhrál 5:2 v New Jersey.

lju TN.cz