Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.3. 2018 10:52
fotbal kauza novičok

Fotbalové MS bez Austrálie?! Vláda hrozí bojkotem šampionátu!

Zdroj: Televizní noviny

Australská vláda zvažuje bojkot mistrovství světa ve fotbale, které letos hostí Rusko. Důvod? Přece kauza novičok, která poslední dny hýbe doslova celým světem. Právě kvůli napjatým vztahům mezi Austrálií a Ruskem tak hrozí, že fotbalové MS bude o jednoho účastníka chudší.

Vztahy mezi Austrálií a Ruskem nejsou zrovna nejlepší. Důvodem je pochopitelně otrava bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Británii, kvůli které celkem 14 zemí Evropské unie vyhostilo ruské diplomaty.

 

 

K nim se přidala i Austrálie, která zaujala podobné stanovisko a oznámila, že ze své země také vyhostí dva ruské diplomaty. Vyhoštění jednoho diplomata pak oznámila i Makedonie.

 

 

Australská ministryně zahraničí navíc v úterý uvedla, že další sankcí by mohl být i bojkot fotbalového MS v Rusku! To vše kvůli otravě bývalého ruského agenta Sergeie Skripala a jeho dcery plynem novičok v Británii.

Julie Bishopová
Zdroj: Profimedia Julie Bishopová

"Existuje celá řada možností, které můžeme podniknout a jedna z nich je bojkot fotbalového MS," řekla Julie Bishopová.

 

Skripal a jeho dcera Julia zůstávají i nadále v kritickém stavu poté, co byli 4. března otráveni nervovým plynem v britském městě Salisbury.

mm TN.cz