Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.8. 2015 10:26
ms v pekingu pozitivní testy

Atletické MS zmítá první dopingová kauza! Týká se Keňanek

Joyce Zakaryová (vpravo) na MS v Pekingu
Zdroj: profimedia.cz
Joyce Zakaryová (vpravo) na MS v Pekingu

Na atletickém mistrovství světa se dává do chodu první dopingová kauza. Týká se dvou keňských běžkyň. Po rozbězích měly podle keňských médií pozitivní testy čtvrtkařka Joyce Zakaryové a překážkářka Francisca Kokiová.

Sprintu vládnou dopingoví hříšníci. Vyhráli přes půlku rozběhů odhalila látky, které mají za úkol maskovat užití dalších nepovolených látek, třeba anabolických steroidů.


Jak uvedl sportovní server sportsnewsarena, vedení keňské výpravy se o tom dozvědělo po zisku zlaté medaile Nicholase Betta v běhu na 400 metrů překážek.


Zakaryová přitom přijela do Pekingu s parádní formou. V rozběhu vylepšila národní rekord a rázem se pasovala mezi největší adeptky na postup do finále, na start úterního semifinále se ale bez udání důvodu nepostavila. Kokiová v rozběhu s českou obhájkyní titulu Zuzanou Hejnovou svým výkonem na postup pomýšlet nemohla.
 


Keňané jsou v souvislosti s dopingovými kauzami spojováni poslední dobou poměrně často. Od roku 2012 bylo za užití zakázaných látek potrestáno už přes 30 sportovců.

ČTK/tn.cz