Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 8. 2018
Atletika Vybraná společnost

Atletická smetánka v Ostravě. Přijede i Semenyaová!

Caster Semenyaová
Zdroj: Profimedia

V nominaci Afriky na atletický Kontinentální pohár v Ostravě nechybí osmistovkařka Caster Semenyaová či sprinterská hvězda Marie Josée Ta Louová. Obě shodou okolností čeká 8. a 9. září dvojstart v individuálních disciplínách a k tomu účast ve štafetě.

Jihoafrická současná královna půlky Semenyaová byla vedle své hlavní trati, na které je dvojnásobnou olympijskou vítězkou a trojnásobnou mistryní světa, nominována i na čtyřstovku a do smíšené čtvrtkařské štafety. Sprinterka z Pobřeží slonoviny Ta Luová zase poběží stovku i dvoustovku, na nichž se vloni v Londýně stala vicemistryní světa, a k tomu sprinterskou štafetu.


Silnou stránkou výběru afrického kontinentu budou zejména běhy. Se Semenyaovou poběží osmistovku její rivalka Francine Niyonsabaová z Burundi, představí se také čerstvá světová rekordmanka v běhu na 3000 metrů překážek Beatrice Chepkoechová z Keni a v mužském závodě její krajan a olympijský vítěz a mistr světa Conseslus Kipruto. V týmu jsou také další hvězdní Keňané jako třeba mistr světa na 1500 metrů Elijah Manangoi či světová šampiónka na 5000 metrů Hellen Obiriová.

Jedním ze soupeřů Jakuba Vadlejcha v oštěpařském sektoru bude exmistr světa a stříbrný olympijský medailista v hodu oštěpem Julius Yego z Keni. Z technických disciplín bude k hvězdám patřit i jihoafrický dálkař Ruswahl Samaai, bronzový medailista z MS, zatímco jeho krajan a světový šampión Luvo Manyonga v nominaci není.

ČTK