Publikováno 1. 1. 2019
Fotbal Premier League

Arsenal si po propadáku zastřílel, Vardy zařídil Leicesteru výhru

Arsenal rozstřílel Fulham 4:1

Arsenal konečně prolomil trápení. Po debaklu 1:5 s Liverpoolem a remíze s Brightonem si spravil chuť a poradil si s Fulhamem 4:1. Tři body si připsal také Leicester, který zvítězil 1:0 na hřišti Evertonu.

Petr Čech opět zůstal pouze na lavičce a sledoval svého parťáka Bernda Lena, jak mu pomalu ale jistě přebírá místo v základní sestavě. Arsenal šel do vedení už ve 25. minutě, kdy Granit Xhaka překonal z malého vápna brankáře Rica.

Pojistka a následná kanonáda se konala až ve druhé polovině. V 55. minutě zvyšoval na 2:0 Lacazette. O 14 minut později sice snižoval Kamara, na víc se ale Fulham nezmohl. Skóre navíc navýšil v 79. minutě Ramsey, který byl na hřišti pouhé čtyři minuty a o chvilku později uzavřel skóre Aubemeyang.

Leicester zachránila v 58. minutě hrubka Gomese. Ten ztratil lehký míč a Ricardo Pereira vysunul do rychlého brejku Vardyho. Ten si tváří v tvář s gólmanem poradil a kromě svého sedmého gólu v sezoně zajistil svému týmu tři body.