Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 7. 2018
Další přestup

Arsenal na nákupech, z Janova získal hvězdu Uruguaye!

Unai Emery
Zdroj: Profimedia

Nová doba! Přesně to teď čeká londýnský Arsenal, který po dlouhých letech už nepovede do bojů legendární manažer Arséne Wenger, nýbrž jeho nástupce Unai Emery. A ten se rozhodl utrácet! Nejnovějším přírůstkem do jeho nové fotbalové rodiny je Uruguayec Lucas Torreira, jenž přichází ze Sampdorie Janov.

Celý svět mluví o přestupu Cristiana Ronalda do Juventusu Turín, hodně zajímavou posilu ale v úterý představil i londýnský Arsenal. Tomu se povedlo ulovit teprve dvaadvacetiletého uruguayského středopolaře Lucase Torreiru, který byl pro Emeryho jedním z vytoužených posil do středu pole. 
 


Důrazný defenzivní záložník strávil poslední tři sezony v dresu Sampdorie Janov, anglická Premier League by mu ale měla sedět jako ulitá. Vědět o sobě ostatně dal i na letošním MS, kde naskočil do všech pěti zápasů Uruguaye. V prvních dvou jako střídající hráč, v následujících třech pak už jako člen základní sestavy.

Torreira je pro "Kanonýry" už čtvrtou letní posilou. Před ním získali obránce Stephana Lichtsteinera (Juventus) se Sokratisem Papastathopulosem (Dortmund) i brankáře Bernda Lena (Leverkusen), který se s Petrem Čechem popere o post jedničky.

fre TN.cz