Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 24.7. 2017 16:01
premier league nová adresa

Arsenal asi přijde o kanonýra! Alexise vábí trenér Guardiola

Alexis Sanchez a Pep Guardiola
Zdroj: Profimedia
Alexis Sanchez a Pep Guardiola

Alexis Sanchez už tři roky působí pod Arsenem Wengerem v Arsenalu. Trenér londýnského týmu v poslední době několikrát naznačil, že s Alexisem počítá i do příští sezóny jako s útočníkem číslo jedna. Jenže to může být i jinak. Už se otevřeně mluví o tom, že tenhle Chilan přestoupí.

Alexis Sanchez v dresu Arsenalu vyběhnul na trávník poprvé před třemi lety, kdy přišel za 40 milionu liber z Barcelony. Bylo to období, kdy neměl jinou možnost než odejít, pokud chtěl hrát pravidelně. Do Barcelony v roce 2014 přišel Luis Suarez a doplnil tak poslední dílek do skládačky nejsilnější útočné trojice na světě: Neymar-Messi-Suarez.


Tři sezony odehrál v Arsenalu a podle slov trenéra patří k nejvýraznějším oporám týmu. To je diametrálně jiná pozice, než jakou měl po třech odehraných sezónách v Barceloně.
Sám Alexis Sanchez ale cítí, že je čas na změnu. Rád by si vyzkoušel minimálně jedno nebo dvě nová angažmá, než ukončí kariéru.

Arsenal, Alexis Sanchez
Zdroj: isifa.com

Jako první měl zájem Bayern. Bavorský velkoklub ale odmítli chilskému útočníkovi přistoupit na dohodu, která zaručovala týdenní plat 420 tisíc liber týdně.


Pak na řadu přišlo jednání a Paris-Saint Germain, kde si Alexis Sanchez řekl až o 500 tisíc liber týdně. PSG rovněž odmítli.
Posledním vážným zájemcem zůstává Machester City v čele s Pepem Guardiolou.


Sám tréner Citizens se nechal už před rokem slyšet, že by rád přivedl do svého týmu právě Sancheze. Manchester je dokonce schopný nabídnout až 50 milionu liber. Pep Guardiola a Alexis Sanchez se navíc moc dobře znají z Barcelony. Byl to právě Guardiola, kdo přivedl Sanchéze před šesti lety do katalánského celku.

jj TN.cz