Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 5. 2017
Cyklista Vzal to s humorem

Armstrong zemřel, psala média. Cyklista byl živý a vysmál se jim!

Lance Armstrong
Zdroj: Profimedia/instagram/facebook

V Americe se stal pěkný skandál. Místní média totiž vypustila do světa zprávu o tom, že zemřel jeden z nejlepších cyklistů historie Lance Armstrong. Novinářské faux pas vyvolalo hned ve světě šok a spoustu slz. Jenže Armstrong se nenaštval, nikoho nežaloval ani nic podobně. Vystřelil si z toho.

"AKTUALITA: Silniční cyklista Lance Armstrong zemřel," stálo v titulku, který nějaký novinář bezhlavě odpálil do světa. Toho se hned chytla další americká média, potom i některá zahraniční. Očividně nedobře ověřená informace mohla napáchat spoustu zla.

 

 
Lidé brečeli, ptali se, co se stalo a jak je to možné. Původní zdroj se odvolával dokonce na Armstrongovu dceru, která měla vše potvrdit. Jenže Armstrong i jeho blízcí se nenaštvali, naopak ukázali, že mají smysl pro černý humor. "Měl jsem jedinečnou čest, mluvit dnes odpoledne s mrtvolou," uvedl Johan Bruyneel, Armstrongův manažer.

 

No a pak se přidal i sám cyklista... 

 

Na svůj Instagram umístil výše publikované video, kde se dívá na titulek o tom, že zemřel. Při pohledu do telefonu jen kroutil hlavou a ironicky se ušklíbal. Média pak články o Armstrongově smrti rychle stáhla a napsala podstatně radostnější titulky: "Cyklista Armstrong je na živu".

lju TN.cz