Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 7. 2017
NHL Nový kontrakt

Arbitráž se vyplatila! Z Paláta je jeden z nejbohatších Čechů v NHL

Ondřej Palát
Zdroj: Profimedia
Ondřej Palát

Stal se chráněným volným hráčem bez kontraktu. Ondřej Palát se nemohl s Tampou Bay domluvit na nové smlouvě a tak se obrátil na arbitráž. Soud nakonec ani neproběhl a český útočník s Lightnings podepsal. A rozhodně se nejedná o nevýhodnou záležitost. Palát prodloužil na pět let a ročně si přijde průměrně na 5,3 milionů dolarů. Rázem je z něj třetí nejbohatší Čech v NHL.

Sečteno, podtrženo, Palát si celkově za pět nadcházejících sezon vydělá 26,5 milionů dolarů, což je v přepočtu přes 600 milionů korun. To ho dělá aktuálně třetím nejbohatším Čechem v NHL. Před ním je už jen Jakub Voráček, kterému Philadelphia bude vyplácet od nové sezony 10 milionů dolarů ročně, David Krejčí z Bostonu má pak roční výplatu 7,5 milionu.

 


"Jsem moc spokojený. Vyjednávání se táhla poměrně dlouho, ale byla z obou stran vedena s velkým respektem a touhou po dohodě. Všichni museli udělat kompromisy, ale na konci jsme spokojeni všichni," uvedl Palát v tiskové zprávě.

 


Ondřej Palát se tím zároveň vyhnul arbitráži, na kterou se obrátil poté, co se s klubem nemohl domluvit. Nakonec se vše vyřešilo mimosoudně. Stejný krok učinil gólman Marek Mazanec, který zůstává ovšem i nadále bez smlouvy.

lju TN.cz