Publikováno 22. 2. 2018
zoh 2018 závod plný karambolů

Ani jeden Čech nesjel kopec! Olympijský slalom vyhrál Myhrer

Filip Forejtek

Vítězem ostře sledovaného závodu mužů ve slalomu se stal Švéd André Myhrer, který využil fatálních zaváhání svých soupeřů. Favorité Michael Hirscher i Henrik Kristoffersen nedojeli do cíle. První kolo nedokončil ani jeden ze čtyř českých lyžařů.

Pětatřicetiletý Myhrer porazil druhého Ramona Zenhäuserna ze Švýcarska o 34 setin sekundy. Třetí skončil Rakušan Michael Matt a právě jeho staršího bratra připravil švédský reprezentant o rekord nejstaršího olympijského medailisty ve slalomu. Mario Matt triumfoval v Soči ve věku 34 let a 319 dní, zatímco Myhrerovi je 35 let a 42 dní.

Myhrer byl po prvním kole druhý se ztrátou dvou desetin sekundy na Henrika Kristoffersena. Ke zlatu mu poté pomohla soupeřova chyba, protože třiadvacetiletý norský lyžař nastoupil do závěrečné jízdy příliš agresivně a minul branku. Navíc už v prvním kole vypadl slalomářský suverén Marcel Hirscher z Rakouska.

"Od startu jsem měl špatný pocit, protože ani v tréninku se mi tady nedařilo," uvedl Hirscher, jenž v Pchjongčchangu vyhrál kombinaci a obří slalom. Dnes tak přišel o šanci zapsat se do historie jako čtvrtý lyžař, který na jedné olympiádě získal tři zlaté medaile ve sjezdovém lyžování.

Čeští reprezentanti Ondřej Berndt, Filip Forejtek, Jan Zabystřan a Adam Kotzmann nedokončili první kolo.