Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.10. 2018 10:07
liga národů zápas ve španělsku

Angličtí fanoušci byli jako smyslu zbavení! Po výhře napadli policisty

Zdroj: SNTV

Fotbalisté Anglie po dlouhých 15 letech vybojovali vítězství na půdě Španělska a v Lize národů poprvé naplno bodovali. Výhra měla bohužel horší dohru, protože angličtí fanoušci řádili v ulicích Sevilly, jako kdyby byli smyslu zbavení a napadli několik policistů.

Alkohol, fotbal a cizí prostředí. To je zkrátka kombinace, která na fanoušky z Ostrovů působí jako červený hadr na býka. Nejinak tomu bylo ve španělské Seville, kde se utkání mezi oběma fotbalovými velmocemi odehrávalo.
 


 

Po jeho konci vyrazili Angličané do ulic a začali dělat pořádný nepořádek. Rozbíjeli okénka u aut a poté dokonce napadli několik desítek policistů.

 

"Je to neakceptovatelné. Je nám líto, že se něčeho takového dopustili naši fanoušci. Tímto všechny ostatní žádáme, aby se v budoucnosti chovali v hostitelské zemi vždy s maximálním respektem a zodpovědností za své chování," píše ve svém prohlášení Anglická fotbalová asociace.

 

"Angličtí fanoušci měli jedinečnou příležitost zlepšit si reputaci a navázat na dobrou pověst, kterou si začali budovat na světovém šampionátu v Rusku. A tímto chováním hrstka z nich zkazila pověst i všem ostatním. To bohužel ukazuje na to, že téměř idylický průběh během mistrovství světa byl spíše výjimkou než novým trendem," říkal zástupce policie Mark Roberts.

mm TN.cz