Aktualizováno 7.8. 2017 07:39
novinka radoval se arsenal

Anglický superpohár rozhodl nový systém: Penalty se kopaly jinak!

Petr Čech

Nedělní pohár Community Shield ovládli fotbalisté Arsenalu v brance s Petrem Čechem, ale zápas rozhodovaly po remíze 1:1 v základní hrací době až penalty. Nově se však kopaly systémem ABBA a evidentně víc stěstí přinesl hráčům Arsenalu, kteří pohár nakonec ovládli.

V prvním poločase diváci žádnou branku však neviděli. Už v první minutě druhé části ale poslal do vedení Chelsea Victor Moses, jenž si naběhl za obranu Arsenalu a propálil Petra Čecha.

Od 81. minuty hrála Chelsea v deseti, jelikož červenou kartu viděl od rozhodčího Španěl Pedro. Arsenal početní převahy za dvě minuty využil. Sead Kolasinac po standardní situaci hlavičkoval přesně a vyrovnal tak na 1:1 a stav skóre se až do konce základní hrací doby nezměnil.

Pak přišly na řadu penalty, ale trochu jiné, než na jaké jsou všude na světě hráči a fanoušci zvyklí. Nový systém ABBA totiž upravuje pořadí střelců. Začíná domácí tým jedním pokutovým kopem, pak se ale obě mužstva střídají po dvojicích.

Líbí se vám nový systém kopání penalt ABBA?

Anketa

Zamlouvá se vám nový systém kopání penalt?

Hlasovalo 532 lidí.

K jedné z penalt se postavil i brankář Chelsea Thibaut Courtouis, ale Čechovu branku vysoko přestřelil. Z vítěžství se nakonec radovali "kanonýři" a český brankář tak může po zisku FA Cupu radovat s další trofeje.