Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 12. 2017
Fotbal Mistrovství světa

Angličané dostali před MS v Rusku varování: Pozor na medvědy!

Danny Wellbeck
Zdroj: Profimedia

Fanoušci ze země Albionu se na příštím fotbalovém mistrovství světa mají mít na pozoru před hladovými medvědy. Překvapivou zprávu o rizicích obdržela anglická asociace od státní ruské turistické agentury. Ve spojení s turnajem se spíše skloňují otázky zvýšené kriminality, terorismu nebo střetů chuligánů.

Rusko se může jevit z pohledu člověka neznalého místních poměrů jako poněkud zvláštní země. Kupříkladu před posledními zimními olympijskými hrami v ruském Soči na sociálních sítích kolovaly fotky dvojitých toalet v olympijské vesnici nebo značek, které zakazovaly v místních záchodových mísách rybařit.

 

 

Podobný údiv jako olympionici musel zažít i předseda anglické federace fanoušků Kevin Miles. Jelikož v pořadatelských městech není dostatek hotelů, dotazoval se kanceláře Visit Russia, zdali je možné v Rusku alespoň kempovat. Turistická agentura mu odvětila, že ubytování ve stanech není bezpečné, protože se v blízkosti lidských obydlí pohybují medvědi hledající potravu.

 

Odhaduje se, že v létě se bude v okolí ruských měst pohybovat až 70 tisíc hladových jedinců. Pokud se fanoušci budou pohybovat mimo městská centra, hrozí jim podle ruských úřadů reálné nebezpečí napadení.

 

 

Angličané před MS ve fotbale ale spíše řeší nebezpečí střetů s domácími chuligány. Ošklivým mementem jsou události před utkáním ruské a anglické reprezentace na loňském evropském fotbalovém mistrovství. Výsledkem střetů bylo 35 zraněných anglických fanoušků, jeden utrpěl vážné poranění mozku po útoku železnou tyčí.

tc TN.cz