Aktualizováno 13.7. 2017 14:36
wimbledon 2017 komentář experta

Exkluzivní analýza: Jak bezchybný Federer vyzrál na Raonice

Roger Federer
Zdroj: Profimedia

Čtvrfinálový souboj mají za sebou i Roger Federer s Milosem Raonicem, na jehož konci se z postupu radoval švýcarský tenista. Získali jsme exkluzivní analýzu zápasu s hodnocením experta ze společnosti Vista Sport.

Graf
Zdroj: TN.cz

Hodnocení: Fantastický výkon Federera. Kladná bilance na výkonnostní křivce +51 je zcela mimořádná. Raonič také nehrál špatně. Bilance -1 je také dobrá a na naprostou většinu hráčů by stačila. Ani jeden z hráčů neměl ve svém výkonu výkyvy. Federer ale prostě hrál příliš dobře.

 

Graf
Zdroj: TN.cz

Hodnocení: Federer získal o 25 bodů víc, což je zcela přesvědčivý rozdíl. Je způsoben skutečně nízkou chybovostí Federera, který hrál velmi aktivně a přitom nedělal chyby. Raonič měl o 12 více útoků než Federer, ale získal z nich o 7 bodů méně. Chyboval dost i u sítě, kde zahrál 8 nevynucených chyb na 9 winnerů a k tomu ho ještě Federer 4x k chybě přinutil. Jakmile se výměna protáhla nad 10 s, tak všech 7 Raonič prohrál. Prohrál také o 16 více krátkých bodů. Takže jedinou vyrovnanou bilanci měl v bodech 6-10 s.

 

Statistiku a rozbor hry zpracovala společnost VistaSport prostřednictvím systému Break2win.
 

tmz.vo.llnwd.net