Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 12. 2018
důsledky kauzy vedení rezignovalo

Americký gymnastický svaz v konkurzu! Může za to zvrhlý lékař

Larry Nassar
Zdroj: Profimedia

Americký gymnastický svaz jde do aukce. Organizace USA Gymnastics se tak snaží přežít události, ve kterých byl jejich reprezentační lékař Larry Nassar obviněn téměř 160 mladými gymnastkami ze sexuálního obtěžování. Za zneužívání a držení dětské pornografie byl Nassar už v lednu odsouzen k 175 letům ve vězení.

Právě tento skandál zapříčinil také rezignaci celého vedení USA Gymnastics včetně prezidenta a sportovního šéfa univerzity Michigan State, kde byl Nassar zaměstnaný.
Novou předsedkyní USA Gymnastics se stala Kathryn Carson, která uvedla, že se nejedná o likvidaci organizace, nýbrž o její reorganizaci.
 
Konkurz umožní gymnastické organizaci plně fungovat a podporovat své sportovce a urychleně vyřešit obvinění proti Larrymu Nassarovi. Navíc členové USA Gymnastics podali dobrovolnou petici na svou ochranu.
„Jsme vděční všem statečným ženám, díky kterým je náš sport bezpečnější a silnější,“ říká Kathryn Carson pro BBC sport. Toto rozhodnutí umožní USA Gymnastics také pracovat s olympijským výborem Spojených států, aby jim pomohl k nejlepší cestě vpřed.


„Už se těšíme na spolupráci s USOC, abychom se mohli stát silnější organizací, která bude vychovávat ty nejlepších gymnasty na všech úrovních. Chceme pro všechny naše členy dělat jen to nejlepší,“ dodala Carson.
Bankrot USA Gymnastics by neměl ovlivnit ani odškodné pro oběti Nassarova chování, které pochází z pojištění.

aka TN.cz