Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.3. 2017 19:31
Ženský hokej Mistrovství světa

Americké hokejistky vyhlásily bojkot: Na MS jen za lepší peníze!

Americké hokejistky na MS 2015
Zdroj: Profimedia

Mají obhajovat zlaté medaile na mistrovství světa, které se koná už 31. března v americkém Plymouthu. Jenže hokejisty výběru USA hrozí bojkotem a možná se turnaje ani nezúčastní. Důvod je prostý - nízké mzdy. Příští čtvrtek, tedy něco málo přes týden do začátku šampionátu, se o účasti amerického týmu rozhodne.

Hráčky necítí od vedení amerického hokejového svazu dostatečnou pokoru. Američanky chtějí větší platy. "Jednoznačně si za tím všechny stojíme," uvedla Hilary Knightová, jedna z opor americké reprezentace. Veřejně svůj nesouhlas s podmínkami vyjádřily i další hvězdy.

 


Hokejistkám se rovněž nelíbí, že mají profesionální kontrakty jen v olympijských sezonách. Chtějí proto dostávat kontrakty ve stejné výši na celé čtyři roky (tedy v období mezi olympiádami). To je ostatně i jedna z podmínek, za kterých by tým přijel do tréninkového střediska před zahájením mistrovství světa.

 


Tzv. deadline, tedy uzávěrku na definitivní rozhodnutí, mají hráčky do příštího čtvrtka. "Je to jedno z nejtěžších rozhodnutích, které jsme musely všechny udělat jako jeden tým," řekla kapitánka Meghan Dugganová. V tuto chvíli by se platy hráček v zámoří měly pohybovat v průměru okolo (v přepočtu) 25 tisíc korun, alespoň tak to uvedla Melody Davidsonová, trenérka kanadské reprezentace.

lju TN.cz