Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.1. 2016 15:17
video známe vítěze

Amatérský bowling má své mistry ČR. Kdo se raduje z titulů?

Zdroj: Infobiro.tv

36 týmů, 67 mužů a 25 žen si to na republikovém finále Amatérské bowlingové ligy v Pardubicích rozdalo o tituly Mistrů ČR ABL. V týmech ABL začínal nejeden současný reprezentant a v současné době je na nadcházející ročník přihlášena zhruba tisícovka týmů, která své soutěže hraje po celé ČR.

Republikové finále je vždy dramatické a nijak tomu nebylo ani v Pardubicích. Po bojích si v týmové soutěži odneslo prvenství pražské družstvo Requick, které na východě Čech získalo už svůj třetí titul a s ním i příjemnou prémii 50 000,- Kč. Miluška Nováková, Irena Straková a Petr Holubčák bojovali i za svojí další spoluhráčku Věru Fryšovou, která právě ukončenou sezonu musela kvůli zranění vypustit.


V soutěži jednotlivců všem vypálili rybník „ domácí“ hráči. V ženách, zkušená Dana Hanušová a v mužích neméně zkušený Jiří Hindrák. Oba čerství Mistři ČR ABL ale nezískali tituly zadarmo. Zle je potrápili „ rovináři“ tedy ti, co na rozdíl od hráčů s excentrickými koulemi hrají s klasickou bowlingovou koulí bez vychýleného jádra.

Mistrovství republiky v bowlingu - 2


Amatérskou bowlingovou ligu může hrát kdokoli. Stačí dát dohromady minimálně tříčlenný tým a najít si v okolí hernu, kde se ABL hraje. Samozřejmě začnete hrát tu nejnižší – třeba 5. Ligu a záleží jen na Vašich schopnostech a nebo chuti, zda-li postoupíte o ligu výš a nebo se jen bowlingem pobavíte s hráči z ostatních týmů.


Ten, kdo o ABL už někdy slyšel a přemýšlí, že by dal tým dohromady třeba z řad rodinných příslušníků a nebo kolegů ze zaměstnání, je nejvyšší čas tým do Amatérské bowlingové ligy přihlásit, protože ligová kola se začnou rozjíždět už za pár týdnů.


Více informací na www.ablweb.cz

Infobiro.tv

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.