Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.1. 2016 15:17
video známe vítěze

Amatérský bowling má své mistry ČR. Kdo se raduje z titulů?

Zdroj: Infobiro.tv

36 týmů, 67 mužů a 25 žen si to na republikovém finále Amatérské bowlingové ligy v Pardubicích rozdalo o tituly Mistrů ČR ABL. V týmech ABL začínal nejeden současný reprezentant a v současné době je na nadcházející ročník přihlášena zhruba tisícovka týmů, která své soutěže hraje po celé ČR.

Republikové finále je vždy dramatické a nijak tomu nebylo ani v Pardubicích. Po bojích si v týmové soutěži odneslo prvenství pražské družstvo Requick, které na východě Čech získalo už svůj třetí titul a s ním i příjemnou prémii 50 000,- Kč. Miluška Nováková, Irena Straková a Petr Holubčák bojovali i za svojí další spoluhráčku Věru Fryšovou, která právě ukončenou sezonu musela kvůli zranění vypustit.


V soutěži jednotlivců všem vypálili rybník „ domácí“ hráči. V ženách, zkušená Dana Hanušová a v mužích neméně zkušený Jiří Hindrák. Oba čerství Mistři ČR ABL ale nezískali tituly zadarmo. Zle je potrápili „ rovináři“ tedy ti, co na rozdíl od hráčů s excentrickými koulemi hrají s klasickou bowlingovou koulí bez vychýleného jádra.

Mistrovství republiky v bowlingu - 2


Amatérskou bowlingovou ligu může hrát kdokoli. Stačí dát dohromady minimálně tříčlenný tým a najít si v okolí hernu, kde se ABL hraje. Samozřejmě začnete hrát tu nejnižší – třeba 5. Ligu a záleží jen na Vašich schopnostech a nebo chuti, zda-li postoupíte o ligu výš a nebo se jen bowlingem pobavíte s hráči z ostatních týmů.


Ten, kdo o ABL už někdy slyšel a přemýšlí, že by dal tým dohromady třeba z řad rodinných příslušníků a nebo kolegů ze zaměstnání, je nejvyšší čas tým do Amatérské bowlingové ligy přihlásit, protože ligová kola se začnou rozjíždět už za pár týdnů.


Více informací na www.ablweb.cz

Infobiro.tv