Publikováno 15. 9. 2017
hokej chuť reprezentovat

Alexandr Ovečkin: "Olympiáda bez hráčů z NHL? Něco otřesného!"

Alexander Ovečkin
Zdroj: Profimedia

Washingtonský útočník Alexandr Ovečkin prostřednictvím klubového webu vyjádřil nesouhlas kolem zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu, které se budou konat bez hráčů z NHL. Svým negativním postojem se netajil již dříve, teď to však vzal takzvaně "od plic". Podle něj je naprosto otřesné, že vedení NHL nepřeruší během olympiády soutěž tak, jako tomu bylo v minulosti, a tím zabraní hráčům reprezentovat.

Ještě v době, kdy probíhaly pouhé spekulace o tomto rozhodnutí, měl Ovečkin na celou věc jednoznačný názor: "Nevím, jak to dopadne, ale moje rozhodnutí je stále stejné - na Olympiádě budu hrát!


 


I přesto, že ZOH 2018 bez hvězd NHL už jsou uzavřenou záležitostí, ruského reprezentanta toto téma stále pálí na jazyku. Důkazem je vyjádření, které zveřejnil tým Washington Capitals na svých webových stránkách: "Olympiáda mi koluje v krvi, všichni vědí, jak moc miluji moji rodnou zemi," říká kapitán Capitals. "Během mého dětství i mé celé dosavadní kariéry v NHL mohli hráči na Olympijských hrách normálně reprezentovat. Nikdy by jsme neměli být v pozici, kde jsme nuceni vybírat mezi naším týmem a naší rodnou zemí. Miluju Capitals a mé spoluhráče stejně tak, jako miluji Rusko. Navíc moc dobře vím, že ve stejné situaci jsou i jiní hráči z NHL," dodává k celé situaci.


Alexandr Ovečkin také v rozsáhlém vyjádření přiznal, jak velmi ho mrzí, že pro Rusko zatím nezískal olympijskou medaili. Nejspíš právě proto ho nepravděpodobný start na příštích ZOH nenechává klidným.

nce TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.