Publikováno 15. 9. 2017
hokej chuť reprezentovat

Alexandr Ovečkin: "Olympiáda bez hráčů z NHL? Něco otřesného!"

Alexander Ovečkin
Zdroj: Profimedia

Washingtonský útočník Alexandr Ovečkin prostřednictvím klubového webu vyjádřil nesouhlas kolem zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu, které se budou konat bez hráčů z NHL. Svým negativním postojem se netajil již dříve, teď to však vzal takzvaně "od plic". Podle něj je naprosto otřesné, že vedení NHL nepřeruší během olympiády soutěž tak, jako tomu bylo v minulosti, a tím zabraní hráčům reprezentovat.

Ještě v době, kdy probíhaly pouhé spekulace o tomto rozhodnutí, měl Ovečkin na celou věc jednoznačný názor: "Nevím, jak to dopadne, ale moje rozhodnutí je stále stejné - na Olympiádě budu hrát!


 


I přesto, že ZOH 2018 bez hvězd NHL už jsou uzavřenou záležitostí, ruského reprezentanta toto téma stále pálí na jazyku. Důkazem je vyjádření, které zveřejnil tým Washington Capitals na svých webových stránkách: "Olympiáda mi koluje v krvi, všichni vědí, jak moc miluji moji rodnou zemi," říká kapitán Capitals. "Během mého dětství i mé celé dosavadní kariéry v NHL mohli hráči na Olympijských hrách normálně reprezentovat. Nikdy by jsme neměli být v pozici, kde jsme nuceni vybírat mezi naším týmem a naší rodnou zemí. Miluju Capitals a mé spoluhráče stejně tak, jako miluji Rusko. Navíc moc dobře vím, že ve stejné situaci jsou i jiní hráči z NHL," dodává k celé situaci.


Alexandr Ovečkin také v rozsáhlém vyjádření přiznal, jak velmi ho mrzí, že pro Rusko zatím nezískal olympijskou medaili. Nejspíš právě proto ho nepravděpodobný start na příštích ZOH nenechává klidným.

nce TN.cz