Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 6. 2017
Sportovci Tabulka boháčů

Největší sportovní boháči roku 2017. Kdo z nich bere nejvíc?

Cristiano Ronaldo, LeBron James a Lionel Messi

Web Forbes.com znovu sestavil žebříček platů sportovců a pro mnohé bude jistě velikým překvapením, že do stovky těch nejlépe placených, se nevešel ani jediný hokejista, natožpak jakýkoli český sportovec. V tomto článku jsme se zaměřili na top desítku.

Celému žebříčku nekraluje nikdo jiný, než portugalský fotbalový reprezentant Cristiano Ronaldo, který si jen od sponzorů přijde během roku na 35 milionů dolarů. Když se k tomu připočte ještě jeho plat 58 milionů dolarů, vydělá si tato hvězda ročně celkem 93 milionů dolarů, v přepočtu tedy okolo 2,2 miliardy Kč.

 

 

Druhým místem žebříčku se pyšní hvězda basketbalového sportu LeBron James, který si v průběhu roku vydělá krásných 86,2 milionů dolarů, pouze od sponzorů ale dostává 55 milionů dolarů. Ihned v závěsu, s celkovým platem 80 milionů dolarů, si stojí argentinský fotbalový bůh Lionel Messi. Tomu jen 53 milionů dolarů ročně platí jeho Barcelona. To na účet čtvrtého nejbohatšího sportovce na světě přistane částka už o poznání menší. Švýcarský tenista Roger Federer má roční příjem 64 milionů dolarů. Zajímavostí ovšem je, že jeho čistý plat z turnajů činí "pouhých" 6 milionů dolarů, zbylých 58 milionů dolarů mu přistane od sponzorů.

 

Páté místo žebříčku obsadil další basketbalista a to Kevin Durant, který si za rok vydělá téměř 61 milionů dolarů. O šesté místo se dělí golfista Rory McIlroy s americkým fotbalistou Andrew Luckem, který je asi nejméně známým jménem pro českého fanouška. Oba si ročně přijdou na krásných 50 milionů dolarů. Na osmém a devátém místě se umístili opět dva basketbalisté. Ten výše z nich postavený, tedy Stephen Curry, má roční výdělek 47,3 milionů dolarů, James Harden pak necelých 47 milionů dolarů. Desítku nejbohatších uzavírá pilot formule Lewis Hamilton s roční mzdou 46 milionů dolarů.

 

 

Nejbohatší sportovkyní a zároveň jedinou ženou, která se dokázala umístit v nejlepší stovce je tenistka Serena Williamsová. S platem 27 milionů dolarů ji patří 51. místo.

 

Tabulka nejvyšších platů sportovců 2017
Tabulka nejvyšších platů sportovců 2017

nce TN.cz