Publikováno 17. 6. 2018
nova sport konečně na bodech

Abraham zajel svůj nejlepší závod sezony! Bere body z Katalánska

Karel Abraham

Z bodového zisku se teprve podruhé v sezoně radoval i Karel Abraham v MotoGP, který dojel třináctý a vylepšil si letošní maximum. Závod královské kubatury vyhrál stejně jako před dvěma týdny v Itálii Španěl Jorge Lorenzo.

Abrahamovi ke druhému bodovanému výsledku v sezoně po 15. místě v zahajovací GP Kataru také pomohly zejména výpadky soupeřů. Za ním byl klasifikován pouze jeden jezdec.

Trojnásobný mistr světa MotoGP Lorenzo navázal na triumf z Mugella, kde oslavil první vítězství od přestupu k Ducati po sezoně 2016. Vítěz kvalifikace s převahou vyhrál tentokrát před krajanem a úřadujícím šampionem Marcem Márquezem a italskou hvězdou Valentinem Rossim. Po 67. vítězství v kariéře se posunul v celkovém pořadí z desátého místa na sedmé, vedení udržel Márquez před Rossim.