Publikováno 27. 8. 2017
nova sport vc velké británie

Abraham si v Silverstonu dojel pro body! Kornfeil skončil 23.

Marc Marquez a Karel Abraham

Motocyklista Karel Abraham obsadil třinácté místo na okruhu v Silverstonu. Z vítězství se v kategorii MotoGP radoval Andrea Dovizioso. Nedařilo se Jakubu Kornfeilovi, který v Moto3 dojel třiadvacátý.

Ital Dovizioso triumfoval počtvrté v sezoně a posunul se do čela průběžného pořadí. Využil zaváhání úřadujícího šampiona Marca Márqueze ze Španělska, kterého zradila motorka a závod nedokončil. Ital Valentino Rossi dojel při 300. startu mezi elitou třetí.

Kornfeil vyrovnal svůj nejhorší výsledek sezony v kategorii Moto3. Český jezdec, jenž byl třiadvacátý i v dubnu v USA, odstartoval po nevydařené sobotní kvalifikaci až z 31. místa a svou pozici nedokázal výrazně vylepšit.

Závěr závodu poznamenala kolize riskantně jedoucího Juanfrana Guevary a Bo Bendsneydera v posledním kole, po níž zůstal Španěl Guevara v bezvědomí na zemi a musel být dlouho ošetřován. Pořadatelé vyvěsili červenou vlajku a vyhlásili výsledky podle pořadí z předposledního kola.

Zvítězil sedmnáctiletý Španěl Arón Canet před Eneou Bastianinim, jenž se dostal na stupně vítězů poprvé v sezoně, a Jorgem Martinem. Vedení v průběžném pořadí udržel dnes pátý Joan Mir.