Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.10. 2016 08:24
nova sport skvělá zpráva

Abraham se po roce vrací do MotoGP! Sedlat bude Ducati

Karel Abraham
Zdroj: Profimedia

Motocyklista Karel Abraham se vrací do silničního mistrovství světa. Po roce stráveném v šampionátu superbiků bude v příští sezoně závodit v elitní třídě MotoGP za tým Aspar. Napsala to MF Dnes.

Šestadvacetiletý Abraham bude jezdit s motocyklem Ducati, jeho týmovým kolegou bude Španěl Álvaro Bautista.

 

"Věřím, že návrat do MotoGP s Asparem a s motorkou, kterou mám rád, bude po těch špatných sezonách můj pravý restart," řekl český závodník. "Nechci říct, že je to má poslední šance, ale je to velká příležitost dostat se k dobrému materiálu a konečně ukázat nějaké výsledky," dodal.

 

Abraham strávil v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů jedenáct let. V roce 2010 vyhrál ve třídě Moto2 Velkou cenu Valencie, jeho nejlepšími výsledky v závodech MotoGP byla tři sedmá místa. V průběžném pořadí letošního šampionátu superbiků mu patří 18. příčka.

 

"Z návratu do MotoGP mám velkou radost. Je za tím spousta práce a jednání, která jsem začal hned, jak se ukázalo, že v MotoGP je prostor získat konkurenceschopnou motorku. Ze všech motorek, které jsem v MotoGP zažil, mi ducati vyhovovala nejvíc, obzvlášť v první sezoně," poukázal Abraham na rok 2011, kdy v premiéře v královské kategorii skončil se ziskem 64 bodů čtrnáctý.

 

Abrahama nyní čeká ještě jeden start v superbikovém MS, 30. října se představí v Kataru. Následně se již začne připravovat na návrat do elitní kategorie silničních motocyklů.

ČTK